7 راه حل فوق العاده برای از بین بردن چربی گردن +آموزش تصوری

7 راه حل فوق العاده برای از بین بردن چربی گردن + آموزش تصویری

پس از مطالعه این مقاله می توانید برای از بین بردن قطعی و دائمی چاقی و چربی دور گردن خود تصمیم درست را گرفته و اقدام کنید.

 

امروزه یکی از دغدغه‌های مهم بشر حفظ ظاهری زیبا حتی با بالارفتن سن و حفظ جوانی مخصوصاً در خانم‌ها است. چربی گردن هم یکی از معضلات زیبایی است که اکثر افراد در پی ازبین بردن و یا رفع دائمی چربی گردن خود هستند .در این مقاله می خواهیم شما را با دلایل به وجود آمدن چربی گردن، چگونگی داشتن یک گردن لاغر ، روش های خانگی از بین بردن چربی گردن (غبغب) ، راه های جلوگیری از ایجاد چربی گردن (افتادگی پوست گردن) ، ورزش های از بین بردن چربی گردن و انواع عمل های جراحی چربی گردن (غبغب) آشنا کنیم.

از بین بردن چربی گردن

دلایل به‌ وجود آمدن چربی گردن

از جمله مشکلات شایع در بین زنان و مردان در سن‌های متفاوت افتادگی پوست یا تجمع چربی در قسمت تلاقی گردن و چانه است که این عارضه را غبغب می‌نامند.

در افراد چاقی گردن دلایلی متفاوتی دارد ، می تواند ارثی یا به‌صورت مادرزادی باشد که از عوامل مهم و مؤثر است، چراکه ارث یا ژنتیک نقش زیادی در توزیع چربی در بدن دارد، اما به وجود آمدن  چربی گردن و چاقی گردن به‌ مرورزمان می‌تواند دلایلی داشته باشد که از جمله آن‌ها:

  •       پا گذاشتن به دوران پیری و افزایش سن یکی از اصلی‌ترین عامل به‌وجودآمدن چربی گردن یا افتادگی پوست گردن است، زیرا افزایش سن به‌مرور باعث ازبین‌رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و کلاژن سازی آن شده در نتیجه عواملی نظیر قرار داشتن طولانی در نور آفتاب، سیگارکشیدن و… که باعث سریع شدن رشد پیری می‌شوند در ایجاد غبغب نقش دارند.

 

  •       قسمت‌هایی از عضلات بدن که فعالیت زیادی نداشته باشند، شل شده و حالت افتادگی در آن‌ها ایجاد می‌شود و عضله پلاسما که از زیر فک تا گردن امتداد دارد از جمله این عضلات است.
  •       خوابیدن مداوم به یک طرف هم می‌تواند باعث ایجاد چربی گردن (غبغب) در افراد شود.
  •       و در نهایت کم کردن ناگهانی وزن می‌تواند باعث شل شدن یا افتادگی پوست ناحیه گردن شود.

 

 را ه های جلوگیری از به وجود آمدن چربی گردن

دلیل به‌وجودآمدن غبغب در افراد را نمی‌توان قطعاً از چاقی یا عدم سلامتشان برشمرد بنابراین با به‌کارگیری راه‌های بسیار ساده می‌توان از ایجاد غبغب جلوگیری کرد که از جمله آن راه‌ها، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  •       برای تحریک عضلات گردن و جلوگیری از سستی و افتادگی آن‌ها ورزش‌های مربوط به گردن می‌تواند راه مناسبی برای جلوگیری از به‌وجودآمدن غبغب باشد که در این مقاله راجع به آن‌ها صحبت می‌کنیم.
  •       همچنین با مصرف پروتئین‌هایی که برای عضلات گردن مناسب هستند هیچ‌کس دچار عارضه غبغب نمی‌شود.
  •       هنگام راه‌رفتن، ورزش‌کردن، کتاب خواندن، کار با تلفن همراه و… سرخود را طوری نگه دارید که چانه شما حالت موازی با زمین داشته باشد.
  •       تا می‌توانید سر خود را بالا نگه دارید زیرا با پایین نگه‌داشتن سر به حالت خستگی و یا پنهان کردن چانه مخصوصاً در کسانی که مقداری غبغب نامحسوس دارند باعث ایجاد آن می‌شود.
  •       سریع‌ترین راه انجام عمل‌های جراحی است که انواع مختلفی می‌توان نام برد.

 

روش های خانگی از بین بردن چربی گردن (آموزش تصویری)

تمرینات ورزشی می‌تواند به طور چشمگیری در ازبین‌بردن غبغب نقش داشته باشد به شرطی که این ورزش‌ها را به طور منظم انجام دهید تا شاهد نتایج آن باشید.

گرم کردن عضلات گردن

 

در ابتدا باید عضلات گردن را گرم کنید. برای این منظور، فک پایین خود را به جلو و عقب حرکت دهید. تمام حرکات باید به‌آرامی و بدون حرکات تند و ناگهانی انجام شود. ۸-۱۰ بار تمرین را تکرار کنید.

 

۱. اسکوپ

اسکوپ

  دهان خود را باز کنید، و لب پایین خود را روی دندان‌های پایین خود بچرخانید. تصور کنید که باید آب را با فک پایین خود جمع کنید. با حرکت اسکوپ سرخود را به سمت پایین حرکت دهید و درحالی‌که سرخود را بلند می‌کنید دهان خود را ببندید. در حین انجام این تمرین مطمئن شوید که گوشه‌های لب کاملاً شل شده است. ۵-۷ بار تکرار کنید.

 

۲. بینی خود را لمس کنید

بینی خود را لمس کنید

چانه دوتایی نیز با ضعف عضلات هیوئید همراه است. به همین دلیل آنها نیز باید تقویت شوند. زبان خود را تا آنجا که ممکن است بیرون بیاورید و سعی کنید با نوک زبان به بینی خود برسید. لب‌های خود را آرام نگه دارید. ۵ بار تکرار کنید.

 

۳. صورت بیضی‌شکل کامل

صورت بیضی شکل کامل

 اگر می‌خواهید شکل صورت خود را به حالت جوان‌تری برگردانید و گونه‌های خود را به سمت بالا بکشید، تمرین زیر را انجام دهید: سرخود را به سمت چپ برگردانید، و فک پایین خود را به جلو بکشید، عضلات گردن خود را خسته کنید. شما باید عضلات سمت چپ گردن خود را کشیده احساس کنید. سپس سرخود را به سمت راست برگردانید و همان حرکت را انجام دهید. هر بار ۵ بار تکرار کنید.

۴. “زرافه را ببوس”

زرافه را ببوس

 تصور کنید که نیاز دارید یک زرافه (یا کسی که بسیار قدبلند است) را ببوسید. صورت را به سمت بالا بردارید و به سقف نگاه کنید. اندکی فک پایین خود را به جلو بیاورید و لب‌های خود را به هم بزنید انگار که می‌خواهید شخصی را ببوسید. اگر تمرین را به‌درستی انجام می‌دهید، باید احساس فشار شدیدی در گردن خود داشته باشید. موقعیت را برای ۵ تا ۸ ثانیه نگه دارید و رها کنید. ۵ بار تکرار کنید.

 

 

۵. مقاومت

مقاومت

 برای این تمرین باید دودست خود را مشت کرده و آنها را مستقیم زیر چانه قرار دهید. سپس شروع به حرکت‌دادن آرواره تحتانی خود بر روی مشت‌ها کرده و ضمن غلبه بر مقاومت، عضلات خود را فشار دهید. نیروی فشار باید به‌تدریج افزایش یابد. وقتی به حداکثر مقاومت رسیدید، ۳ ثانیه نگه دارید. سپس استراحت کنید، و تمرین را ۵-۷ بار تکرار کنید.

 

 

۶. لبخند بزنید

لبخند زدن

 با دهان بسته دندان‌های خود را جمع کنید و سعی کنید گوشه‌های لب خود را تا حد ممکن باز کنید. اکنون زبان خود را به کام سخت خود فشار دهید، به‌تدریج نیروی فشار را افزایش دهید. اگر احساس فشار شدیدی در عضلات چانه دارید، پس تمرین را به‌درستی انجام داده‌اید. این احساس تنش را ۵ ثانیه نگه دارید و سپس ۳ ثانیه آرام باشید. ۵-۸ بار تکرار کنید.

 

۷. گونه‌های پف‌کرده

گونه های پف کرده

با دهان عمیق استنشاق کنید و آن را با هوا پر کنید. دهان خود را ببندید، و گونه‌های خود را پف کنید. اکنون کف دستان خود را بر گونه‌ها فشار دهید تا در عضلات خود احساس تنش کنید. ۳-۵ ثانیه در این حالت بمانید، سپس هوا را آزادکرده و آرام باشید. ۵-۶ بار تمرین را تکرار کنید.

 

 انواع عمل‌های جراحی از بین بردن چربی گردن (غبغب)

اگر عجله‌ای برای درمان ندارید می‌توانید ورزش‌ها را انجام داده تا به مرور زمان غبغب شما کاهش یابد.

اما اگر زمان درمان برای شما مهم است انجام جراحی بهترین راه درمان است که جراحی غبغب به روش‌های متفاوتی صورت می‌گیرد.

لیفت گردن: برای افرادی که سن بالای ۴۰ سال داشته یا به هر دلیلی دچار افتادگی پوست گردن شده‌اند کاندید های خوبی برای لیفت گردن هستند

جراحی رفع غبغب: این روش بیشتر برای افراد زیر ۴۰ سالگی مناسب است که دچار افتادگی پوست گردن نشده‌اند.

لیپوساکشن غبغب : و در نهایت جراحی لیپوساکشن که علاوه بر برداشتن چربی‌های اضافی زیر چانه پوست اضافی ایجاد شده در زیر چانه را هم از بین می‌برد که از مزایای این عمل نسبت به جراحی رفع غبغب می‌توان به سرپایی بودن این عمل و عدم بیهوشی و استفاده کردن از مواد بی‌حسی نام برد.

 

برای این‌که در انجام عمل‌های جراحی دچار عوارض کمتری شده و عمل با موفقیت و رضایت بیمار صورت گیرد نیاز است توسط یک فرد متخصص و مجرب و در مکانی با تجهیزات بالا صورت گیرد که ما به شما کلینیک زیبایی دکتر امانی را پیشنهاد می‌کنیم.  

 

افرادی که کاندید از بین بردن سریع چربی گردن  هستند:

کسانی که به علت چاقی زیاد چربی زیادی در ناحیه زیر چانه آن‌ها ایجاد شده

کسانی که کاهش وزن ناگهانی یا زیاد داشته که به دلیل آن باعث افتادگی پوست در ناحیه زیر چانه شده‌اند.

افرادی که سنشان زیر ۴۰ سال است و تمایل به لیفت غبغب دارند.

افرادی که غبغب آن‌ها ارثی است، این افراد حتی در سن کودکی دارای غبغب بوده‌اند.

 

 

نتیجه‌گیری

 

همان‌طور که در مقاله گفته شد به‌وجودآمدن چربی دور گردن دلایل مختلفی دارد و اگر زودتر به فکر شویم می‌توان با رژیم غذایی درست و انجام ورزش‌های مناسب از ایجاد چربی اطراف گردن جلوگیری کرد و یا آن را از بین برد حال اگر به دلیل داشتن افتادگی پوست گردن یا مهم بودن زمان درمان غبغب روش جراحی را در نظر دارید، ما به شما روش لیپوساکشن غبغب را در کلینیک زیبایی دکتر امانی پیشنهاد می‌کنیم.

 

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن
مشاوره و دریافت نوبت