جراحی بوکال فت در رشت

از کاربردی‌ترین و بهترین روش‌ها برای تخلیه چربی‌های اضافی صورت (چربی دهانی) و زاویه‌دار کردن آن، تخلیه چربی صورت در رشت است. تعریف افراد از زیبایی در زمان‌های گوناگون متفاوت بوده است. در هر دوره زمانی نظر افراد در مورد زیبایی دچار تغییراتی شده است. افراد نیز سعی کرده‌اند تا خود را با این تغییرات هماهنگ کنند و به‌این‌ترتیب چهره زیبا و جذابی داشته باشند. برای رفع چربی های صورت جراحی بوکال فت و لیپوساکشن هم یکی از روش هایی است که می توان از آن استفاده کرد.
امروزه روش‌های نوینی برای زیبایی با پیشرفت فناوری ایجاد شده‌اند که این کارها را بسیار راحت کرده‌اند. در ادامه به بررسی کامل جراحی بوکال فت در رشت میپردازیم.

الان تماس بگیرید!

جراحی بوکال فت در رشت

قیمت عمل بوکال فت در رشت

هزینه عمل بوکال فت یا همان هزینه جراحی تخلیه چربی دهانی نیز مانند بیشتر عمل‌های زیبایی در افراد مختلف متفاوت است. این هزینه ها بستگی به میزان چربی موجود در صورت بیمار و زمان انجام عمل و طبق تشخیص پزشک با وجود نیاز به بیهوشی یا بی حسی انجام می شود. همچنین عواملی مانند: نوع پزشک، کلینیکی که عمل در آن انجام می‌شود و شهر و منطقه جغرافیایی نیز می‌تواند در میزان هزینه‌ها تأثیرگذار باشد و قیمت جراحی برداشتن چربی دهانی (هزینه عمل بیچکتومی) به دلیل جراحی زیبایی در لیست بیمه درمانی قرار نمی گیرد.

 • قیمت عمل بوکال فت در رشت 6-8 میلیون تومان

با تماس با مشاوران ما می توانید سوالات خود را بپرسید و یکی از بهترین متخصصان جراحی بوکال فت، دکتر امانی در رشت است که بهترین فرد برای انجام جراحی بوکال فت در رشت است. اگر میخواهید از قیمت و هزینه جراحی تخلیه چربی دهانی اطلاع پیدا کرده با کلینیک زیبایی دکتر امانی با شماره ۰۱۳۳۲۷۳۳۱۲۶ تماس بگیرید. تمامی این هزینه‌ها به طور کامل در جلسه مشاوره برای بیمار شرح داده می‌شود. زیرا بیمار باید به شرایط کلی عملی که می‌خواهد انجام دهد آگاه باشد.

جشنواره تخفیف دائمی ویژه " کلینیک دکتر امانی"

برای اطلاع از جشنواره های تخفیف هر ماهه و شرکت در قرعه کشی ها به اینستاگرام دکتر امانی مراجعه کنید.

تصویر قبل و بعد عمل بوکال فت در رشت

تصاویر زیر نمونه هایی از جراحی بوکال فت در رشت است که در کلینیک زیبایی دکتر امانی انجام شده است.

تصویر قبل و بعد جراحی بوکال
تصویر قبل و بعد جراحی بوکال
تصویر قبل و بعد جراحی بوکال
تاثیر جراحی بوکال فت
تاثیر جراحی بوکال فت
تاثیر جراحی بوکال فت

ویدئو نمونه کار بوکال فت در رشت

ویدئو های زیر نمونه هایی از تخلیه چربی صورت در رشت است که در کلینیک زیبایی دکتر امانی توسط بهترین دکتر جراحی بوکال در رشت انجام شده است.

به چه چیزی بوکال فت می‌گویند؟

منظور از بوکال فت(عمل بیچکتومی) بافت‌های چربی موجود در گونه است که باعث می‌شود ظاهر صورت افراد گرد و توپر دیده شود. این نوع چهره بیشتر برای کودکان و خردسالان مورد قبول و جذاب است و همان‌طور که گفته شد امروزه برای بزرگسالان پسندیده نیست و باعث می‌شود گونه‌ها و زاویه مناسب فک و صورت با وجود این چربی‌ها فرد را به‌خوبی نشان ندهد و بیشتر افراد چهره ای با زاویه های مربعی و مثلث وارون را می پسندند.
گاهی چهره‌ها و صورت‌هایی با حالت توپر و گرد مورد پسند بود و یک مزیت برای افراد محسوب می‌شد، ولی امروزه صورت‌های زاویه‌دار به همراه گونه‌های برجسته و لپ‌های فرورفته مزیت محسوب می‌شود و به‌عنوان یک چهره زیبا و بدون نقص شناخته می‌شود. این امر باعث شده که در زمان حاضر افراد به دنبال چاره‌ای برای این مشکل باشند.

عوامل ایجادکننده چربی بوکال

عوامل زیادی در جریان زندگی فرد وجود دارد که می‌تواند باعث تجمع چربی دهانی در زیرپوست (تخلیه چربی لپ)شود و در برخی موارد زیبایی شخص را با تهدید مواجه کند. باید دانست چربی بوکال را همه افراد دارند اما در بعضی افراد با وجود عواملی باعث چربی ناخواسته بیشتری در صورت شده است که عبارت‌اند از:

 • نداشتن رژیم غذایی مناسب با ساختار بدن
 • عدم تأمین آب موردنیاز بدن و در نتیجه بروز کم‌آبی در بدن
 • استفاده از مواد الکلی بیش از مقدار مجاز
 • ابتلا به بیماری‌های خاصی که می‌تواند از علل ایجاد چاقی و اضافه‌وزن بدن باشد مانند: کم‌کاری غده تیروئید، بیماری های کلیوی و..
 • افزایش سن فرد که به دنبال آن عضلات صورت دچار افتادگی می‌شود و کار ربات‌هایی که مسئول تنظیم کردن ساختار چربی هستند دچار اختلال می‌شود و به‌این‌ترتیب بافت چربی بوکال(بیچکتومی) در زیرپوست ایجاد می‌شود.
جراحی بوکال فت چیست

جراحی بوکال فت چیست؟

یکی از جراحی‌های زیبایی که امروزه طرف‌داران زیادی را به خود اختصاص داده است جراحی بوکال فت(برداشتن چربی دهانی) است. در این عمل زیبایی بافت چربی اضافی در قسمت گونه‌ها وجود دارد، تخلیه می‌شود. این عمل به این دلیل انجام می‌شود که فرد از گردی و پر بودن صورت خود رضایت نداشته باشد و بخواهد صورتش به حالت کشیده‌تر دیده شود. در این عمل جراحی یک‌ لایه چربی که در قسمت عمقی گونه‌ها قرار دارد و بوکال نام دارد را برمی‌دارند. به‌این‌ترتیب تغییر زیادی در حالت صورت ایجاد می‌شود.

این بافت چربی در افراد مختلف و سنین متفاوت اندازه‌های گوناگونی دارد و می‌تواند در برخی بسیار نازک و در برخی دیگر خیلی ضخیم باشد. در نتیجه افرادی که دارای بافت چربی بوکال ضخیم‌تری هستند مطمئناً صورت گردتر و تپل‌تری خواهند داشت. بر این ‌اساس عمل جراحی بوکال فقط برای این افراد توصیه می‌شود و اگر افرادی با لایه‌ نازک چربی بوکال اقدام به انجام این عمل کنند نتیجه مطلوب و دلخواهی را کسب نخواهند کرد و فرم خوبی برای صورتشان ایجاد نخواهد شد. عمل جراحی بوکال علاوه بر زیبایی برای جوان‌سازی در سنین بالاتر نیز بسیار مفید است.

باید گفت وجود چربی دهانی که در ناحیه توخالی بین عضله سطحی صورت می باشد، برای هر فرد فرق می کند و حتی ممکن است، برداشتن چربی دو گونه باهم متفاوت باشد. برای افراد لاغر این روش زیبایی مناسب نیست و بیشتر افرادی که دارای لپ و صورت پری هستند از این روش بوکال استفاده می کنند. با وجود رعایت مواد غذایی و تغذیه و ورزش مناسب شما از رفع شدن چربی دهانی ( بوکال فت ) راحت نمی شوید و با تخلیه چربی لپ می توانید آن را رفع کنید.

نحوه انجام عمل برداشتن بوکال فت

برای انجام این عمل جراحی زیبایی بهتر است حتماً به یک پزشک متخصص زیبایی با تجربه مراجعه شود و این عمل در یک کلینیک مجهز و با استفاده از تجهیزات پیشرفته انجام شود. یکی از بهترین کلینیک زیبایی در رشت که جراحی بوکال فت رشت را انجام می‌دهند، کلینیک زیبایی دکتر شهروز امانی در رشت است.
روش انجام این عمل را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • از آنجایی ‌که در این عمل نیازی به بیهوشی بیمار نیست، پزشک معالج ابتدا محل موردنظر را با استفاده از بی‌حسی‌های موضعی، بی حس می‌کند تا بیمار به این ترتیب هیچ‌گونه دردی را احساس نکند
 • بعد از بی حس شدن ناحیه موردنظر، شکاف بسیار کوچکی در داخل دهان فرد و در قسمت داخلی گونه ایجاد می‌کنند.
 • در زیر این شکاف ماهیچه‌ای به نام ماهیچه بوکال قرار دارد و لایه چربی بوکال نیز در زیر این ماهیچه وجود دارد که پزشک ماهیچه را کنار زده و لایه چربی را خارج می‌کند.
 • پس از برداشتن و جداسازی لایه چربی، محل برش را به‌وسیله نخ‌های مخصوص بخیه قابل جذب بخیه می‌زنند تا شکاف بسته شود
 • بعد از این عمل هیچ‌گونه جای زخمی مشاهده نخواهد شد و در مدت کوتاهی فرد به‌ ظاهر دلخواه خود دست پیدا می‌کند.
 • وجود درد اندکی بعد از انجام عمل موضوعی کاملاً طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد. پزشک مربوطه به تجویز داروهای مسکن این درد را بهبود می‌بخشد.
بعد از جراحی بوکال فت در رشت

کاندیدای مناسب جراحی تخلیه چربی دهانی

اگر یک یا چد مورد از موارد زیر را در خود حس می کنید می توانید با مشورت پزشک برای جراحی بوکال فت در رشت اقدام کنید.

 1. اگر صورت گرد و لپ های پرتری دارید.
 2. اگر به دلیل پر بود لپ ها گونه ها برجسته دیده می شوند.
 3. اگر به دلیل پر بود چربی این ناحیه با وجود اندام متاسب چاق به نظر می رسید.
 4. اگر می خواهید صورت زاویه دار و مدلیگ داشته باشید.

تماس با مطب

قبل از جراحی بوکال فت در رشت

چه کسانی نباید جراحی بوکال فت انجام دهند؟

در برخی افراد انجام جراحی بوکال فت توصیه نمی شود. اگر شرایط زیر را دارا هستید با پزشک خود قبل از انجام این جراحی مشورت کنید.

 • اگر پوست نازکی دارید بعد از تخلیه چربی این منطقه و با پا گذاشتن به سن ممکن است دچار خالی شدن گونه ها و علائم زودرس پیری شوید.
 • افراد که در شرف میانسالی هستد به صورت طبیعی چربی صورت خود را از دست می دهند . به همین  دلیل با توجه به شرایط سنی ممکن است پزشک انجام این عمل را برای شما مناسب نبیند.
برداشتن چربی بوکال

سن مناسب برای جراحی بوکال فت

محدودیت سنی برای جراحی بوکال فت وجود ندارد با این حال پیشنهاد می شود در شرایط وزنی ثابت برای انجام این عمل اقدام کنید.

چرا کلینیک دکتر امانی؟

10 سال  تجربه درمانی

مجهزترین کلینیک  زیبایی در رشت

مطابق استاندارد  روز جهان
نکات مهم قبل از جراحی بوکال فت

نکات مهم برای پیش از جراحی بوکال فت

همیشه به افراد توصیه می‌شود که قبل از انجام عمل‌های جراحی مربوط به زیبایی حتماً با پزشک متخصص خود مشورت کنند و با تمام زوایا و جوانب عمل موردنظر خود آشنا شوند و آگاهی کاملی نسبت به آن پیدا کنند. در عمل جراحی بوکال نیز همین‌طور است. فرد می‌تواند با مشورت با پزشک خود متوجه شود که آیا انجام عمل برای او مناسب است و آیا شخص بعد از انجام عمل از چهره‌اش راضی خواهد بود یا نه؟
در رابطه ‌با عمل جراحی بوکال دانستن برخی نکات برای فرد ضروری است و می‌تواند در تصمیم‌گیری او تأثیرگذار باشد. مهم‌ترین این نکات عبارت‌اند از:

 • فرد باید بداند که با برداشتن چربی بوکال، استخوان‌های گونه و صورت او بیشتر از پیش نمایان خواهند شد و خود را نشان خواهند داد.
 • ازآنجایی‌که چربی بوکال یکی از بافت‌های چربی بدن است که در عمیق‌ترین لایه پوست وجود دارد می‌تواند در برخی موارد با ایجاد لپ، زیبایی خاصی به چهره فرد ببخشد و برداشتن آن کار درستی نباشد و نتواند رضایت فرد را بعد از انجام عمل به دنبال داشته باشد.
 • عمل لیپوساکشن را نمی‌توان جایگزین انجام جراحی بوکال کرد زیرا همان‌طور که گفته شد چربی بوکال در لایه‌های عمیق پوست قرار دارد و از طرفی انجام لیپوساکشن روی صورت امکان ندارد.
 • در انجام جراحی بوکال پزشک متخصص باید تمام تلاش خود را به کار گیرد تا هیچ‌گونه آسیبی به بافت‌های عصبی و عضلانی صورت وارد نشود.

نام و نام خانوادگیضروری

مراقبت های قبل از جراحی بوکال فت

این عمل جراحی در زمان بسیار کمی انجام می‌شود و در دسته عمل‌های سرپایی قرار دارد. افرادی که قصد انجام جراحی بوکال فت را دارند باید قبل از آن موارد زیر را رعایت کنند:

 • تا ۲ روز قبل از عمل از کشیدن سیگار خودداری کنند؛
 • لازم است قبل از انجام جراحی حتماً ناشتا باشند؛
 • قبل از انجام عمل باید دهان خود را با دهان‌شویه مخصوص بشویند؛
 • یک هفته قبل از عمل نباید از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین استفاده کنند.
تغییرات قبل و بعد در جراحی بوکال فت
مراقبت های بعد بوکال فت

مراقبت های بعد از جراحی بوکال فت

موفقیت در یک جراحی و کسب نتیجه دلخواه علاوه بر اینکه به مهارت و تخصص پزشک بستگی دارد به مراقبت‌های بعد از عمل نیز وابسته است. حتی اگر پزشک بسیار خوب و باتجربه‌ای عمل را انجام دهد ولی فرد بعد از عمل مراقبت‌های درستی نداشته باشد، آن عمل جراحی به نتیجه مطلوب نخواهد رسید. برخی از مهم‌ترین مراقبت‌ها بعد از انجام جراحی بوکال عبارت‌اند از:

 • هرچند این عمل یک عمل سرپایی است و نیاز به بستری ندارد ولی بهتر است بیمار ۲ تا ۳ روز استراحت مطلق داشته باشد.
 • در روزهای اول بعد از عمل بهتر است بیشتر از مایعات و غذاهای نرم و آبکی سرد استفاده شود.
 • بعد از انجام عمل بیمار حق استفاده از هیچ نوع دخانیات حتی سیگار را ندارد.
 • از هیچ‌کدام از نوشیدنی‌های حاوی الکل نباید استفاده کند.
 • تا دستیابی به بهبود کامل نباید در مدت طولانی سر خود را به سمت پایین نگه دارد زیرا ممکن است باعث بروز خونریزی و کبودی شود. حتی در هنگام خواب بهتر از سر بالاتر باشد.
 • مهم‌ترین نکته داشتن صبر و شکیبایی برای دستیابی به نتیجه دلخواه است، زیرا نتیجه این عمل ۳ الی ۴ هفته بعد کاملاً نمایان می‌شود.
 • حداقل تا یک هفته بعد از انجام جراحی باید بلافاصله بعد از هر وعده غذایی از دهان‌شویه مخصوص استفاده شود تا محل زخم استریل بماند و از بروز هرگونه عفونت احتمالی جلوگیری شود.
 • تا بهبود کامل زخم، انجام هرگونه ورزش سنگین برای بیمار ممنوع است.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک علی‌الخصوص آنتی‌بیوتیک‌ها باید در زمان معین شده و به طور دقیق مصرف شوند تا روند درمان کامل شود.

مزایای جراحی بوکال فت

 • جراحی بوکال فت با تخلیه چربی مجر به لاغر تر و جوان تر دیده شدن صورت می‌شود.
 • جراحی بوکال فت با خالی کرد چربی های زیر گونه مجر به برجسته تر دیده شدن  وفرم بهتر گونه ها می شوند.
 • ای جراحی از داخل دهان انجام شده و هیچ گونه اثری از بخیه، تورم و کبودی بعد از عمل نخواهد ماند.
 • مدت زمان استراحت و قاهت عمل بسیار ناچیز می باشد.
 • نتیجه و ماندگاری عمل طولانی مدت است.

عوارض جراحی بوکال فت

جراحی بوکال فت می تواند عوارض زیر را داشته باشد با ای حال پزشک سعی در به حداقل رساندن احتمال رخداد هر یک از این عوارض را خواهد داشت. خون ریزی، عفونت، قفل فک، تجمع مایع آسیب رسیدن به بافت عصبی و غدد بزاقی، عدم تقارن صورت و برداشتن بیش از حد چربی از جمله مواردی هستند که در صورت خطای پزشک یا رعایت نکردن بیما ممکن است رخ دهند.

ماندگار جراحی بوکال چقدر است؟

نتیجه عمل بوکال فت طولانی مدت بوده و تا زمانی که فرد دچار اضافه وزن شدید و تجمع مجدد چربی در این ناحیه نشود دوام خواهد داشت. توصیه می شود افراد بعد از این جراحی وزن خود را ثابت نگه دارند.

هزینه جراحی بوکال در رشت مشمول بیمه است؟

خیر جراحی بوکال فت جنبه زیبایی داشته و مانند سایر خدمات زیبایی مشمول بیمه نخواهد شد . با این حال برای کاهش هزینه های عمل پیشنهاد می کنیم از جشنواره های تخفیف کلینیک دکتر امانی استفاده کنید.

دکتر شهروز امانی

کلینیک زیبایی دکتر شهروز امانی

کلینیک‌ زیبایی دکتر امانی، متخصصی برجسته درحوزه زیبایی و پوست و مو، با بیش از ۱۰ سال تجربه درخشان در رشت، مجهزترین کلینیک زیبایی در رشت است که در زمینه های زیبایی، جوانسازی، و لیزر فعالیت میکند. خدمات ارائه شده در کلینیک دکتر امانی مطابق با استاندارهای روز جهان است. در کلینیک زیبایی دکتر امانی رشت همه روزه تلاش میکنیم تا بهترین تجربه را برای همراهان خود رقم بزنیم. محبوبت کلینیک در شهر رشت منجر شده است تا در حال حاضر به جز شهر رشت، در کل استان گیلان و بسیاری از شهرهای دیگر مانند رودبار ، آمل ، تهران و غیره نیز رضایت مراجعین را داشته باشد.

بهترین کلینیک جراحی بوکال فت در رشت

انجام عمل بوکال فت در رشت نیازمند تجهیزات و تجربه زیاد است. در صورتی که به دنبال بهترین دکتر برای جراحی بوکال فت در رشت هستید میتوانید از خدمات کلینیک زیبایی دکتر امانی رشت بهره ببرید.

قبل و بعد بوکال فت در رشت
سوالات پر تکرار بوکال فت در رشت

سوالات متداول بوکال فت

بیمار بهتر است تمام انتظارات و توقعاتی را که از نتیجه کار می خواهد را بگوید و اگر بیماری خاصی را دارد و دارو هایی را مصرف می کند، با پزشک معالج خود درمیان بگذارد.

به‌طورکلی می‌توان گفت تمام افرادی که از چاقی و پر بودن صورت خود رنج می‌برند می‌توانند از این عمل برای زیبایی استفاده کنند. البته بهتر است برای این کار با پزشک مشورت کنند. با این ‌وجود جراحی بوکال برای افرادی که ویژگی‌های زیر را داشته باشند توصیه می‌شود:

 • افرادی که صورت‌های گرد دارند و چربی موجود در صورتشان بیشتر از اندازه طبیعی و لازم برای زیبایی است؛
 • افرادی که زاویه صورت آنها به‌وسیله چربی از بین رفته است؛
 • افرادی که پس از داشتن رژیم لاغری به نتیجه دلخواه دست پیدا نکردند؛
 • افرادی که به دلیل چاقی استخوان فک آن‌ها دیده نمی‌شود.

عمل جراحی بوکال یکی از عمل‌های کم‌خطر در زیبایی است که عوارض کمی نیز دارد. ولی مسلماً هیچ جراحی بدون عوارض نخواهد بود. در این قسمت برخی از عوارض احتمالی این عمل را برای شما بیان می‌کنیم:

 • یکی از عوارضی که ممکن است با برداشتن چربی بوکال برای فرد رخ دهد سفتی فک است. به‌طوری‌که گاهی ممکن است فرد در جویدن دچار مشکل شود. این عارضه معمولاً در مدت کوتاهی از بین می‌رود ولی در صورت ادامه پیداکردن باید با پزشک مشورت کرد.
 • بعد از عمل ممکن است فرد مقداری تورم در محل عمل احساس کند. این درد به‌خاطر شکافی و برش ایجاد شده طبیعی است و در مدت کوتاهی از بین خواهد رفت.
 • ایجاد و بروز عفونت نیز یکی از عوارض شایع در این عمل است. برای جلوگیری از آن باید حتماً بعد از هر وعده غذایی از دهان‌شویه مخصوص استفاده شود.
 • ممکن است اندکی درد احساس شود که با خوردن مسکن مشکل حل خواهد شد.
 • اگر پزشک مهارت کافی نداشته باشد و مقدار بیشتری چربی بردارد ممکن است چهره فرد بد فرم شود.

از آنجایی که در سنین بالا چربی های صورت خود به خود تحلیل می روند و حجم آن ها کم می شود برداشتن چربی دهانی به افراد مسن توصیه نمی شود. در عوض بهتر است از آن برای جایگزین کردن حجم های از دست رفته استفاده شود.

بله همه افراد خانم ها و آقایان از این روش می توانند استفاده کنند ولی باید دانست که با وجود توپر بودن و چاقی صورت می توان از جراحی بوکال استفاده کرد.

جراحی بوکال یا برداشتن چربی دهانی یکی از عمل های زیبایی سرپایی محسوب می شود. دوره نقاهت بوکال فت نیاز به استراحت طولانی و بستری شدن ندارد. فرد می تواند بعد از یک یا دو روز کارهای عادی و روزمره خود را انجام دهید.

با وجود تورمی که صورت دارد باید ورم صورت بخوابد و با گذشت، حدودا ۱۴ تا ۲۱ روز نیاز به زمان دارد تا نتیجه تخلیه بوکال را به خوبی ببینید.

برای افرادی که صورت توپر تری دارند و چاق هستند این روش مناسبی است و احتمال کمی وجود دارد که چربی دهانی دوباره ایجاد شود و باید دانست که چربی بوکال دهانی به صورت عمقی جراحی می شود و یکبار فقط این تجمع چربی به وجود می آید و با جراحی رفع شده است.

تفاوت زیادی ندارند، عمل کاهش چربی باعث کم تر شدن چربی است و عمل بوکال فت تخلیه چربی دهانی را انجام می دهد.

خیر. البته با ورزش کردن باعث لاغر شدن اندامهای شما می شود ولی جراحی بوکال برای رفع پد چربی دهانی انجام می شود و با انجام ورزش و تغذیه چربی بوکال رفع نمی شود.

بله با تشخیص پزشک معالج برای بهتر شدن زاویه صورتتان ممکن است نیازی به عمل لیپوساکشن هم باشد تا به طور کامل فرم دهی صورت مناسب باشد و نتیجه مطلوبی را داشته باشید.

4.9/5 - (28 امتیاز)
به بالای صفحه بردن
مشاوره و دریافت نوبت