لیفتینگ یا لیفت صورت با نخ در رشت

5/5 - (29 امتیاز)
در دنیای امروز بیشتر از گذشته به زیبایی چهره اهمیت داده می شود. همه انسان ها همواره به دنبال روش های زیباسازی چهره خود هستند. یکی از این روش ها که به تازگی استفاده میشود لیفت صورت با نخ است. تقاضا برای لیفت صورت با نخ در رشت افزایش زیادی داشته است، ولی همیشه در مورد کارهای پر تقاضا افرادی هستند که به دنبال سودجویی از این راه هستند. در این مقاله می خواهیم شما را با روش صحیح لیفت صورت با نخ در شهر رشت آشنا کنیم. نکته ای که اهمیت دارد این است که لیفت صورت با نخ باید حتما در کلینیک های تخصصی و توسط پزشکان متخصص انجام شود.

 

 

لیفت صورت با نخ یا لیفت گونه با نخ چیست؟

اگر شما مشکل افتادگی پوست صورت ، خط لبخند ، چروک دور چشم و اطراف دهان ،خط اخم و هرگونه چین و چروک در صورت را دارید روش پیشنهادی ما استفاده از نخ لیفت برای لیفتینگ است که از روش های پرطرفدار برای کشیدن پوست صورت به شمار می رود .

 

لیفت صورت با نخ از روش های جوانسازی است که در آن به کمک نخ های جذبی یا موقت، کشیدن پوست و بالا بردن پوست را انجام می دهند.  بخیه ها در این روش در زیر پوست صورت میگیرد و در قسمت های پنهان پوست انجام می شود تا کمتر در معرض دید واقع شود  این روش هم از نظر هزینه و هم از نظر عوارض نخ کشیدن صورت بسیار بهینه تر از جراحی های لیفت پوست است .

 

 

لیفتینگ و نخ لیفت

لیفتینگ در اصطلاح به معنای کشیدن و لیفتینگ صورت یعنی کشیدن پوست صورت.

در کشور ما در طی سال های اخیر، لیفتینگ صورت با نخ رایج شده است و بیماران ترجیح می دهند بجای انجام عمل جراحی جوانسازی صورت که بسیار پر هزینه است، از این روش استفاده کنند. زیرا این درمان دوره ی نقاهت کوتاهی دارد و بیماران خیلی زود می توانند به فعالیت های عادی خود برگردند.

 

در اواخر سال 1990 آقای مارلن سولانیدزه که جراحی روی است، نخ های بخیه خاردار را برای انجام عمل لیفت عضلات افتاده صورت معرفی کرد. این نخ ها غیر قابل جذب بوده و برای استفاده از آن ها نیاز به یک عمل جراحی کوچک بود.

 

به دلیل اینکه نصب این نخ ها نیازمند یک عمل جراحی بود، بسیاری از پزشکان و بیماران روی خوشی به این روش نشان ندادند. به همین دلیل بعد از آن استفاده از نخ های خاردار آپتوس ِ روسی و بعد از آن سیلوئتِ آمریکایی برای لیفت صورت مورد استفاده قرار می گرفت.

 

در طی سال های اخیر کُره دست به کار تولید نخ های پلی دی اکسان جذبی در انواع مختلف مونو، تورنادو، خاردار و اسکرو شد که برای نصب این نخ ها احتیاجی به همان عمل جراحی کوچک هم نیست. این نوع نخ ها با بدن سازگاری دارد و امروزه از همین نخ برای انجام لیفت صورت استفاده می شود. برای به دست آوردن نتیجه بهتر، می توان از تمامی نخ ها یعنی نخ های مونو، خاردار، تورنادو و… استفاده کرد. استفاده از نخ های خاردار اگر با پرکننده های پوستی ترکیب شوند از نظر لیفت و حجم مناسب، نتیجه بهتری می دهند. نخ های مونو برای سفت کردن پوست انتخاب خوبی است ولی استفاده از نخ های خاردار برای حجم دادن، مناسب نیست.

 

 

 

2 موردی که در انجام لیفت کردن پوست ( لیفت پوست ) تاثیر دارد:

سفت کردن پوست: در صورتی که پوست حالت افتاده و شلی پیدا کرده؛ با کشیدن پوست به سمت بالا باعث سفتی پوست می شود. در لیفت پوست به جای جراحی از نخ هایی استفاده می شود که صورت را کشیده نشان می دهد.

کند کردن فرایند و روند پیر شدن پوست: در طول زمان پوست به حالت پیری می رود و رشد بافت های پوستی کم و کم تر می شود و به حالت شلی و افتاده دیده می شود، ولی با استفاده از نخ لیفت صورت می توان این عملکرد پوست صورت را به تعویق انداخت.

 

استفاده از نخ ها به سه حالت است:

باید به این موضوع توجه داشته باشید با اینکه سه حالت از نخ را داریم، با مشاوره از متخصص زیبایی می توانید از اینکه کدام نخ را استفاده کنید مطلع شوید و پزشک نسبت به منطقه پوست شما و نوع پوستتان بهترین حالت نخ را برای شما انتخاب می کند تا بهترین عملکرد و نتیجه حاصل شود.

 

نخ ها به سه صورت است. نخ هایی که حالت جذبی دارند. نخ جذبی به این صورت است که بافت بدن انسان آن را جذب کرده و به کار و تحولات خود ادامه می دهد.

برخی نخ ها هم نخ غیرجذبی هستند که زمان بیشتری در زیر پوست باقی می ماند و با داشتن مشکل حاد پوستی از این نوع نخ ها استفاده می شود.

بعضی از نخ ها هم به صورت نخ های ترکیبی هستند که قسمتی از این نخ ها جذب پوست و قسمتی دیگر جذب پوست نمی شود و ممکن است در آینده موادی که زیر پوست مانده باشد حس کنید ولی به مرور این حالت برطرف می شود.

 

 

نکات مهم لیفت صورت با نخ یا کاشت نخ لیفت

لیفت با نخ یا کاشت نخ لیفت می تواند یک روش ابتدایی و جایگزین عمل جراحی باشد. همچنین افرادی که قبلا عمل جراحی کشیدن پوست صورت انجام داده اند و بار دیگر می خواهند پوست صورت خود را لیفت کنند اما برای بار دوم آمادگی جراحی ندارند، روشی مناسب است.

 

یکی از نکات مهم که باید به آن توجه نمود این است که آیا باید از نخ جوانسازی پوست استفاده کرد یا نخ های لیفت کننده. این نخ ها هر دو در پوست به صورت آزاد هستند و نقطه اتصالی ندارند. نخ های جوان سازی پوست نخ هایی هستند به صورت تک رشته ای مونو فیلامان که بسته به نیاز حدودا در یک جلسه، 10 تا 120 نخ در پوست قرار می گیرد. این نخ ها روی سوزن هایی با سایز 25 تا 31 به صورت صاف نصب شده و به صورت توری و V مانند در پوست قرار می گیرند.

 

نکات مهم لیفت صورت با نخ یا کاشت نخ لیفت

لیفت پوست صورت با نخ ( از بین رفتن خط لبخند، افتادگی گونه و خط پیشانی)

 

نخ های لیفت کننده، خاردار هستند یا دندانه دارکه به صورت مکانیکال پوست را لیفت می کنند. در هر طرف صورت بسته به مشکلی که بیمار دارد 1 تا 5 نخ خاردار استفاده می شود. بنابراین برای استفاده از نخ باید هدف درمان مشخص شود. لیفت صورت یا جوان سازی!

 

انواع نخ در لیفت صورت با نخ ، لیفت شقیقه با نخ، لیفت گونه با نخ:

نخ کاگ: با استفاده از نخ کاگ نخی است که با استفاده از آن نتیجه کار روی پوست هیچی نخی باقی نمی ماند و مدت زمان بهبودی آن هم کوتاه است. لیفت ابرو با نخ کاگ هم انجام می شود.

 

 

 

نخ pod : از نخ هایی است که برای جوان سازی پوست استفاده می شود و به سرعت جذب پوستتان می شود و پوست به روند رشد بافت پوست خود ادامه می دهد.

استفاده ازانواع نخ لیفت صورت

نخ سلوئیت: این نوع نخ حالت بخیه ای دارد و به صورت مخروطی مانند است و جذب پوست می شود. این نوع نخ از قدیمی ترین نخ هایی است که پزشکان از آن برای بخیه زدن عمل های دیگر استفاده می شود.

نخ پیچ دار: زمانی که پوستتان به حجم بیشتری نیاز دارد، برای اضافه کردن حجم بیشتری به پوست بهتر است از این نوع نخ استفاده شود و برای نواحی پوست صورت که فرورفته است روش خوبی است که می توانید استفاده کنید.

نخ آپتوس: نخی است که حالت نرمی دارد و با کشیدن آن می توانید جوان سازی را انجام دهید و اثرات پیری را کاهش می دهد.

نخ مونو: نخ مونو هم برای جوان سازی صورت استفاده می شود و بیشتر برای خطوط نیمه عمیق و عمیق استفاده می شود.

 

 

طریقه انجام لیفتینگ صورت با نخ یا گونه گذاری با نخ

لیفت صورت با نخ یا گونه گذاری با نخ به این صورت است که نواحی از صورت که نیاز به لیفتیگ دارند توسط پزشک علامت گذاری شده و به صورت موضعی بی حس می شود. نخ ها از طریق برش های کوچکی که در قسمت پشت خط رویش مو ایجاد می شوند، وارد قسمت زیرین پوست می شود به همین علت جای هیچ گونه جراحت و بخیه روی پوست باقی نمی ماند.

 

طریقه انجام لیفتینگ صورت با نخ

از بین رفتن چروک های اطراف چشم

 

 

 

پزشک بعد از اینکه برش ها را برروی پوست ایجاد می کند، از طریق یک سوزن باریک و توخالی استفاده می کند و نخ ها را از نزدیک استخوان گونه به لایه های زیرین پوست می فرستد و سر دیگر نخ به قسمت های داخلی عمیق تر پوست متصل شده و نخ به آرامی بالا کشیده می شود. زمانی که پزشک حس کند نخ لیفت در جای مناسب خود قرار گرفته است به آرامی آن قسمت از بافت پوست را با دست فشار می دهد تا شکلی که مدنظر وی است در آن ناحیه ایجاد شود.

 

انجام لیفت گونه با نخ

انجام گونه گذاری با نخ

 

با انجام این عمل پوستِ شل و بافت های زیر آن کشیده و سفت می شود. زائده های روی نخ در محلی که برش خورده است درگیر می شوند. بعد دو سر نخ در قسمت زیرین پوست بخیه می شوند. در انتها نخ زیر پوست می ماند تا ساختار زیر پوست را حفظ کنند. بعد از انجام این عمل، نخ ها دیده یا احساس نمی شوند و بعد ها بدن با تولید کلاژن ها حالت ایجاد شده را حفظ می کند.

مدت زمان لازم برای لیفت صورت با نخ بستگی به تعداد نخ هایی که مورد استفاده قرار می گیرد دارد. این زمان بین 30 دقیقه تا 1 ساعت است.

 

 

 

کدام نواحی از صورت با نخ لیفت، لیفتینگ می شوند؟

 • ابروهای افتاده
 • خط لبخند
 • چین و چروک
 • گونه های افتاده
 • قسمت های پایینی صورت و گردن.

 

نقاط لیفت صورت با نخ

مزایای لیفت صورت با نخ یا لیفت گونه با نخ

 • مهم ترین مزیت لیفت با نخ این است که نتایج آن بسیار طبیعی و زیبا است.
 • این روش، روشی ایمن است. لیفت صورت با نخ را در حساس ترین نقاط صورت می توان انجام داد.
 • دوره ی نقاهت این روش درمانی بسیار کم است. حداکثر 5 روز.
 • بعد از 5 تا 7 روز تمام نشانه های انجام این عمل از بین می رود.
 • از آن جایی که این روش نیاز به عمل جراحی، اتاق عمل و تیم جراحی ندارد، هزینه آن بسیار کمتر از جراحی لیفت است.

 

 

 

توصیه های مراقبتی بعد از انجام لیفت صورت با نخ

مراقبت هایی که باید بعد از انجام لیفت صورت با نخ انجام داد شامل:

 • از برداشتن وسایل سنگین خودداری شود؛
 • از کمپرس یخ استفاده کنید؛
 • سر را بالا نگه دارید که این کار کبودی و تورم را کاهش می دهد؛
 • از قرار دادن دست زیر صورت بپرهیزید؛
 • از کشش گونه ها به سمت پایین یا دست کشیدن روی گونه ها اجتناب کنید؛
 • از سیگار کشیدن خودداری کنید زیرا خون رسانی به بافت های درمانی را کم می کند؛
 • از ماساژ دادن صورت بپرهیزید.

لیفت صورت با نخ برای چه افرادی مناسب نیست؟

 • افرادی که به خاطر پیری پوستی فوق العاده نازک، شل، شکننده و آویزان دارند؛
 • افرادی که چربی پوست آن ها خیلی کم است؛
 • کسانی که پوست صورت آن ها به صورت کیسه ای است.

خطرات و عوارض لیفت صورت با نخ یا لیفتینگ

 • عدم تقارن: ممکن است بعد از عمل لیفت میزان اندکی نامتقارنی حس شود که البته با استفاده از نخ های دندانه دار و خاردار، بعد از استقرار این نخ ها بیمار خود را در آینه چک می کند و تا حدودی از عدم تقارن جلوگیری می شود.
 • عفونت: امکان عفونت کردن ناحیه لیفت شده بسیار کم است. برای کاهش خطر ابتلا، بهتر است آن ناحیه با استفاده از بتادین، گاز استریل، پارچه و دستکش ضدعفونی شود.
 • گرانولوم: گرانولوم عبارتست از توموری که از جوانه های گوشتی درست شود. نخ هایی که در پوست نصب می شوند ممکن است ایجاد گرانولوم کنند. این گرانولوم ها طی 3 تا 6 ماه از بین می روند.
 • موج دار شدن: موج دار شدن هنگام استفاده از نخ های دندانه دار و خار دار ایجاد می شود. اگر این نخ ها بیش از حد سفت شود، ممکن است پوست موج دار شود. اگر نخ در جای مناسب قرار گیرد این عارضه طی چند روز برطرف می شود.
 • پاره شدن نخ: گاهی به علت کشیدن زیاد، نخ پاره شود. این مورد در مورد نخ های خاردار اهمیتی ندارد و می توان نخ دیگری جایگزین کرد.
 • خون مردگی یا هماتوم: این خون مردگی عرض دو تا سه روز از بین می رود.
 • آسیب عصبی موضعی: اگر از سوزن های کانولایی استفاده شود امکان ایجاد این آسیب بسیار کم می شود.
 • احساس کردن نخ ها: این حس بعد از چند روز از بین می رود و بیشتر زمان استفاده از نخ های خاردار اتفاق می افتند.
 • کاهش حسی موضعی: این حس بعد از چند ماه از بین می رود.

قیمت نخ کاگ

سن مناسب برای انجام لیفت صورت با نخ

انجام لیفتینگ برا خانم ها و آقایان را می توان جهت رفع چین وچروک پوست صورت و گردن در سنین 30 تا 50 سال انجام داد. افراد پیر می توانند به جای عمل های جراحی سنگین از این روش درمانی استفاده کنند.

قیمت لیفت صورت با نخ در رشت

قیمت لیفت صورت با نخ در رشت به عوامل مختلفی از جمله جنس و نوع نخ استفاده شده در لیفت صورت و ناحیه مورد نظر در صورت برای درمان بستگی دارد .که برای آگاه شدن از اطلاعات کامل در زمینه قیمت باید با پزشک متخصص مشورت کنید. جهت اطلاع از قیمت لیفت صورت با نخ در رشت وگونه گذاری با نخ در رشت با این شماره تماس بگیرید.

 

 

قیمت نخ کاگ و قیمت لیفت صورت با نخ یا لیفتینگ صورت با نخ

 

برای اگاهی از قیمت و هزینه نخ کاگ و قیمت لیفت صورت با نخ معمولا تعداد استفاده از هر نخ متفاوت است و برای اگاهی بیشتر می توانید از مشاوران متخصص کلینیک دکتر امانی با شماره 01332733126 تماس بگیرید.

بهترین کلینیک لیفت صورت با نخ در رشت آدرس : گلسار، خیابان ۱۲۲ ، ساختمان فرهام ،طبقه اول ، کلینیک زیبایی دکتر امانی

نتیجه گیری

با توجه به مطالبی که گفته شد می توان گفت انجام لیفت صورت با نخ در رشت یا لیفت گونه با نخ برای زیبایی و جوان سازی پوست روشی ایمن، بدون عارضه، بدون جراحت و برش و روشی بسیار عالی است که باعث از بین بردن چین و چروک های پوست، خطوط روی پوست مانند خط لبخند، افتادگی گونه، بالا رفتن ابروهای افتاده و نامتقارن، افتادگی عضلات گردن و… می شود. که این موارد یاد شده خود از مزایای انجام روش لیفت صورت با نخ است. با این روش صورت بسیار طبیعی به نظر می رسد.

سوالات متداول

 

آیا لیفت نخ درد دارد؟

درد ممکن است کمی داشته باشید و متخصص با دادن مسکن شما را آرام کند.برای کسانی که خیلی حساس هستند ولی باید دانست درد زیادی ندارد که نشه تحمل کرد.

ماندگاری لیفت صورت با نخ چه قدر است؟

ماندگاری لیفت صورت با نخ مطمئنا کم تر است از جراحی می باشد. ماندگاری لیفت صورت با نخ معمولا 1 یا 2 سال است .به طور کلی درمان لیفت صورت با نخ درمانی کوتاه مدت است.

آیا ممکن است لیفت صورت با نخ برایم موثر نباشد؟

خیر. وجود استفاده از لیفت صورت با نخ نسبت به روش جراحی ممکن است کم تر تاثیر داشته باشد ولی بدون تاثیر نیست و لیفت صورت با نخ ، پوست اضافی را در نواحی آن جمع نمی کند و عوارض کم تری نسبت به جراحی دارد.

چه موقع به روال مراقبت از پوست می توان رسیدگی کرد؟

حدود 48 ساعت بعد البته با وجود مشورت با پزشک متخصص از استفاده کردن نوع لوسیون و شوینده ها سوال کنید که نسبت به حال و تغییرات پوستتان به شما توصیه کنند.

یکی از بهترین متخصص های لیفت صورت با نخ در رشت، دکتر شهروز امانی هستند که با داشتن تخصص در لیفت صورت و تشخیص درست بهترین انتخاب را برای شما دارند.

تا چه زمانی میتوان استراحت داشته باشم و زودتر به سرکار بروم؟

بهتر است مدت یک روز تا یک هفته بعد از درمان به سرکار بروید ولی می توانید در صورت داشتن محیط کاری که آسیب و فشاری زیادی به پوست شما نباشد طی یکی دو روز استراحت به سرکار بروید و بازهم مراقب پوست خود باشید و حتی برای اطلاعات بیشتر از متخصص زیبایی خود می توانید بپرسید.

چه موقع میتوان دوش بگیرم؟

بهتر است تا زمانی که جای بخیه خوب شود. حداقل 12 ساعت بعد از درمان از استفاده شستشو دادن و مرطوب کردن ناحیه پوست و لمس کردن آن خودداری کنید و حتی از اسکراب صورت تا یک هفته استفاده نکنید تا مدت درمان تان بهبود یابد و حتما از پزشک متخصص زیبایی خود سوال کنید.

بهترین مراکز لیفت صورت با نخ در رشت چه جاهایی است؟

یکی از بهترین و شیک ترین مکان ها برای لیفت صورت با نخ در رشت، لیفت گونه با نخ در رشت و لیفت شقیقه با نخ در رشت، کلینیک زیبایی دکتر شهروز امانی در رشت می باشد.

لیفت شقیقه با نخ، لیفت چشم با نخ و لیفت صورت با نخ ( نخ کشی صورت) قیمت های یکسانی دارد؟

می توانید داخل لیست قیمت لیفت صورت با نخ در رشت نگاهی بندازید.

آیا کاشت نخ برای صورت همان لیفت صورت با نخ است؟

بله . لیفت صورت با نخ همان کاشت نخ است که برای محیط های لیفت صورت با نخ، لیفت ابرو با نخ، لیفت چشم با نخ و حتی لیفت سینه با نخ هم انجام می شود.

لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی؟

هر کدام از این روش ها متفاوت است و نسبت به تشخیص پزشک می توانید بهترین انتخاب را برای بهبودی و جوانسازی شما انجام شود.

آیا جراحی لیفت صورت در رشت بهتر از لیفت صورت با نخ در رشت است؟

باید گفت جراحی با لیفت صورت فرق می کند، دردی که در جراحی است در لیفت صورت با نخ نیست و همین طور مدت بهبودی آن و مسلما جراحی بیشتر ماندگاری دارد ولی لیفت صورت کم تر می باشد. بهترین دکتر لیفت صورت در رشت دکتر شهروز امانی در رشت است.

 

 

زاویه سازی صورت در رشت | تزریق ژل در رشت | تزریق چربی در رشت | تزریق بوتاکس در رشت | لیزر موهای زائد در رشت | انجام پی آر پی در رشت | جراحی بوکال در رشت | لیپوساکشن غبغب در رشت | لیفت بینی در رشت | مزوتراپی در رشت | هایفوتراپی در رشت

‫6 نظرها

  1. با سلام. خیر انجام لیفت صورت با نخ، تزریق فیلر و تزریق ژل برای افرادی که دچار بیماری خود ایمنی هستند ممنوع است.

  1. سلام بر شما. بله انجام لیفتینگ صورت در آقایان و خانم ها تفاوتی ندارد و برای هر دو قابل انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonمشاوره و دریافت نوبت