تزریق بوتاکس در رشت

5/5 - (15 امتیاز)

در این مقاله می خواهم برای شما اطلاعاتی را در مورد تزریق بوتاکس در رشت و انواع تزریق بوتاکس و تجربه خودم را برای شما بگویم . زیبایی صورت خیلی مهم و حیاتی است، خصوصا برای خانم ها. من یک روز تصمیم گرفتم برای رفع چین و چروک پیشانی خودم به پزشک مراجعه کنم. این موضوع باعث می شد که اعتماد به نفسم بیشتر شود . مهم ترین موضوع، مراجعه کردن به پزشکی قابل و متبحر است . شاید شما فکر کنید که باید به دنبال پزشکی باشید که هزینه تزریق بوتاکس برای شما کم تر باشد ولی باید گفت این طرز فکر درست نیست. من در رشت زندگی می کنم بعضی افراد برای منفعت خودشان با گفتن این که تزریق بوتاکس قیمت پایین تری دارد شما را گول می زنند ، فریب این افراد را نخورید ؛به هیچ وجه سلامتی خود را فدای ارزانی نکنید !

برای تزریق بوتاکس حتما به کلینیک های معتبر و پزشکان مجرب مراجعه کنید.

تزریق بوتاکس علاوه بر این که برای داشتن صورتی زیبا و شاداب برای قسمت هایی از صورت مانند خط لبخند، خطوط پیشانی، بین دو ابرو و کناره های چشم را رفع می کند؛ برای مشکلات پزشکی هم  استفاده می شود.

من با مراجعه به سایت بهترین کلینیک زیبایی رشت توانستم با مقایسه ای که در مورد کلنیک های زیبایی انجام داده بود ،کلینیک مورد نظر خودم را پیدا کنم. من بعد از جستجو کلینیک ها به کلینیک زیبایی دکتر امانی مراجعه کردم .

 

 

با وجود این که یک سال از اینکه من تزریق بوتاکس در رشت را انجام دادم، می گذرد خیلی از نتیجه آن راضی هستم. توصیه میکنم بقیه مطلب را بخوانید؛ تا تجربه خودم را با شما به اشتراک بگذارم و از مزایا و عوارض آن که برای چه کسانی مناسب نیست آگاه شوید و بهترین تصمیم را بگیرید.

تزریق بوتاکس

در جامعه امروز زیبایی یکی از مسائل مهم برای بسیاری از افراد محسوب می شود، به خصوص زیبایی و طراوت پوست. تزریق بوتاکس از موادی است که باعث فلج شدن ناحیه عضله شده و سبب افزایش حجم و برجسته شدن ناحیه تزریق بوتاکس می شود. از قسمت های مانند تزریق بوتاکس لب ، بوتاکس ابرو و پیشانی و … به کار برده می شود.

وجود مقداری چین و چروک و افتادگی پوست، مخصوصا برای افرادی با سن بالاتر نوعی دغدغه و مسئله ه­ای چالش برانگیز است. برای افرادی که با این مشکل دارند و می خواهند از شر این چین و چروک ها خلاص شوند. من با داشتن خطوط پیشانی صورتم به این که چه طور آن را رفع کنم به دنبال کلینیک خوبی برای تزریق بوتاکس میگشتم.

توجه داشته باشید با مراجعه نادرست به مکان و فردی که متخصص نیست و آگاهی و آشنایی لازم را ندارد، باعث به وجود آمدن عوارض تزریق بوتاکس می شوید که باعث ایجاد افتادگی پلک، دوربینی و آلرژی داشتن به مواد نامناسب خواهید شد؛ پس بهتر است به بهترین کلینیک های زیبایی که دارای سابقه کار و متخصص مجربی است مراجعه کنید.

با مراجعه به کلینیک مناسب می توانید از مشاوران آن هم در کم کردن نگرانی و آگاهی بیشتر مطلع شوید و خیالتان راحت باشد و نتیجه خوبی را به دست آورید.

تزریق ژل هم یکی از مواردی است که می توانید به کمک آن برای از بین بردن چین و چروک صورت و حتی استفاده خیلی زیادی که دارد برای حجم دهی به اعضای مختلف صورت انجام می شود.

بیشتر بدانید  تزریق ژل

اهداف درمان تزریق بوتاکس 

تزریق بوتاکس هدف های زیادی دارد که من بیشتر برای رفع چین و چروک پیشانی استفاده کردم ولی استفاده های دیگری هم دارد از جمله:

1- بهبود چین و چروک هایی است که در:

 • کناره های چشم
 • بین دو ابرو
 • کنار لب ها ( خط لبخند)
 • بالا نشان دادن نوک بینی
 • فرم دهی زیبا به گونه ها
 • و روی پیشانی بر اثر حرکت مداوم ماهیچه ها ایجاد می شود.

2- درمان مشکلات پزشکی مانند:

 • درد کمر (که بر اثر گرفتگی شدید ماهیچه های کمر ایجاد می شود)
 • تعریق زیاد (که بر اثر فعالیت مداوم غدد عرقی ایجاد می شود)
 • میگرن
 • ترمیم و پنهان شدن جای زخم و جای جوش
 • خط های دور چشم و دهان
 • و بلفارواسپاسم (بسته شدن غیر ارادی پلک) است

نواحی تزریق بوتاکس

ترکیبات بوتاکس

با مراجعه به کلینیک زیبایی دکتر امانی پرستار اطلاعات دقیقی از ترکیبات بوتاکس برای من توضیح داد. این ترکیبات دو نوع هستند:

ترکیبات فلج کننده

تزریق مقدار اندکی از مواد به ماهیچه ها و عضلات (پیشانی و یا دور چشم) باعث می شود آن قسمت ها فلج شده،  فعالیت آن را کم شود وگرفتگی آن قسمت ها را از بین برود. در نتیجه این عمل، باعث رفع چین و چروک، بالا رفتن ابرو  و همچنین باعث جوانی و نشاط پوست می شود. مدت اثر این روش 3 تا 6 ماه است.من با استفاده از این ترکیبات برای رفع خطوط از تزریق بوتاکس این مورد استفاده کردم.

ترکیبات پر کننده

این ترکیبات با پر کردن شیارهای موجود روی پوست، باعث پر شدن چروک مانند پر شدن خط اخم، خط لبخند، گودی زیر چشم و همچنین افزایش حجم اعضای بدن مثل افزایش حجم لب، چانه و نیز اندام های بدن مانند سینه ها می شوند.

توصیه می شود اگر شما از تزریق ژل تا به الان در قسمتی از صورت خود استفاده کرده اید؛ حتما در ابتدا با پزشک خود برای انجام تزریق بوتاکس بیان کنید ،تا پزشک در مورد میزان فاصله زمانی که باید از تزریق ژل بگیرد اطلاع یابید.

این نوع ترکیبات خود به دو نوع تقسیم می شوند؛ دائم و موقت. این ژل های دائم و موقت گودی ها و چین و چروک ها را پر کرده و برای برجسته کردن و پر کردن قسمت هایی مانند گونه و لب استفاده می شود. مدت اثر آن ها هم بین6 ماه تا 6 سال است. مطالعات انجام شده نشان می دهد که تزریق ژل ها هیچ گونه حساسیت، مسمومیت و سرطان زایی ایجاد نمی کنند، بلکه قابل جذب و تجزیه نمی باشند و با بافت پیوندی بدن کاملا تطابق دارند.

بیشتر بدانید  تزریق ژل

ژل موقت (ژوودرم، روفیلان و…) 6 تا 18 ماه ماندگاری دارند. ژل موقت نوعی پروتئین است و در نتیجه بدن در برخورد با این پروتئین، آن را به عنوان یک عامل بیگانه شناسایی نمی کند و چون بعد از مدتی این مواد در بدن تجزیه و جذب می شود، عوارض جانبی ندارد.

ژل دائم (پلی اکریل آمید) همیشگی هستند اما چون بعد از مدتی بافت های بدن تضعیف می شود، اثر و ماندگاری آن 5 تا 10 سال است. این نوع ژل ممکن است ایجاد عفونت و حساسیت کمی کند.

مراحل درمان با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس عمل پیچیده ای نیست. درمان خیلی سریع انجام می شود و در هر شرایطی یکسان است. تنها تفاوت در ناحیه ی تزریق بوتاکس و همچنین مقدار مواد بوتاکس می باشد. با توجه به توضیحاتی که پرستار به من داد که باید قبل و بعد تزریق بوتاکس چه کارهایی را انجام دهم را بیان کردم.

 

بعضی افراد با توجه به علاقه خود نسبت به کشیدگی چشم ها از تزریق بوتاکس چشم گربه ای استفاده می کنند. ماندگاری بوتاکس چشم گربه ای هم همانند بوتاکس دور چشم می باشد.

قبل از تزریق بوتاکس

با راهنمایی پرستار من را متوجه این کرد که قبل از بوتاکس اگر از داروهایی مثل قرص خواب، قرص ضد حساسیت یا شل کننده عضلات استفاده کردم یا اگر قبلا بوتاکس دیگه ای انجام داده باشم حتما باید با پزشک درمیان بگذارم. یک هفته قبل از بوتاکس از مصرف مشروبات الکلی بپرهیزید.

مراحل تزریق بوتاکس پیشانی 

 • در اول کار با آرامش روی تخت مخصوص تزریق بوتاکس دراز کشیدم.
 • پرستار محل تزریق پیشانی را تمیز و پاکیزه می کند.
 • برای جلوگیری از درد در طول درمان از کرم بی حس کننده استفاده می شود.
 • به دستور پزشک باید عضلات صورت را منقبض کرد تا قسمتی که باید بوتاکس شود مشخص شده و پس از علامتگذاری آن نواحی کار درمان شروع می شود.
 •  پزشک مقدار کمی از مواد بوتاکسی را با استفاده از سوزن های کوچک در همان نواحی علامت گذاری شده تزریق می کند.
 • در ناحیه تزریق بوتاکس پیشانی باید به طوری تزریق شود تا موجب افتادگی ابروها نشود.
 • پرستار در پایان تمام نقاط علامت گذاری شده روی پوست را کاملا پاک می کند.

ممکنه احساس کنید که می ترسید در انجام تزریق بوتاکس ولی نگران نباشید با وجود مراجعه به پزشکی مطمئن و متبحر استرس و نگرانی نداشته باشید.

مراحل تزریق بوتاکس پیشانی

 بعد از تزریق بوتاکس 

 • بعد از انجام تزریق بوتاکس ممکن است احساس کنید که پوستتان سفت است که این احساس گذراست.
 • تورم و کبودی بعد بوتاکس دو تا سه روز بعد از بین می رود، پس از داروی رقیق کننده خون مثل آسپرین استفاده نکنید و به جای آن از کمپرس سرد و یا یخ استفاده کنید.
 • ناحیه ای که بوتاکس تزریق شده است را به هیچ وجه ماساژ ندهید.
 • یک روز کار سخت انجام ندهید.
 • تا چند ساعت بعد از تزریق بوتاکس دراز نکشید و نخوابید.
 • در معرض نور خورشید قرار نگیرید، در صورتی که مجبور به خروج از منزل هستید ،از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

با توصیه ای که پزشک کرد من با انجام آن ها باعث شد زودتر صورتم به حالت مناسب خود برگردد.

 

مزایای تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس مزایایی را به همراه دارد که مهم ترین آن ها را اشاره می کنم:

 • این روش بسیار ساده است و زمان بر نیست و فقط در حد نیم ساعت طول میکشد.
 • درمان با بوتاکس عوارض جانبی خاصی ندارد.
 • از روش های درمانی مهاجمی نیست و درد زیادی ایجاد نمیکند.
 • نیازی به برش پوست نیست.
 • نتیجه این کار و این درمان به سرعت مشخص می شود و نیاز به گذر زمان زیادی نیست.
 • مهم ترین مزیت آن افزایش اعتماد به نفس است.
 • زیبایی و شادابی پوست را به ارمغان دارد.

 

عکس های قبل و بعد از تزریق بوتاکس

 

از بین بردن خطوط پیشانی با بوتاکس

از بین بردن خطوط پیشانی

 

پر شدن خط لبخند با بوتاکس

پر شدن خط لبخند

 

از بین رفتن چروک اطراف چشم با بوتاکس

از بین رفتن چروک های اطراف چشم

 

پر شدن خط اخم با بوتاکس

پر شدن خط اخم

 

بالا رفتن ابرو با بوتاکس

بالا رفتن ابرو

 

حجیم شدن لب با بوتاکس

بوتاکس لب

 

 تزریق بوتاکس برای چه افرادی مناسب نیست؟

تزریق بوتاکس برای….

 • افرادی که دارای بیماری هایی مانند آسم، روماتیسم، لوپوس و یا دیابت هستند؛
 • افرادی که آلرژی دارند و دارای عفونت های پوستی اند؛
 • مادران باردار و همچنین شیرده؛
 • و در نهایت برای افرادی ک جوش های چرکی دارند ممنوع است.

به خاطر سلامتی خودتان با پزشک خود راحت باشید و او را امین خود بدانید.

عوارض تزریق بوتاکس

مطالعاتی زیادی نشان می دهد که روش تزریق بوتاکس برای از بین بردن خطوط و چین و چروک ها و افزایش حجم بدن از کم عارضه ترین و ایمن ترین روش هاست. یکی از عوارضی که به همراه دارد ضعف عضلات ناحیه ای است ، البته این عارضه خیلی جدی نیست. با وجود اینکه بوتاکس باعث از بین رفتن سردرهای میگرنی می شود، اما برای افرادی که دارای بیماری های عضلانی یا عصبی هستند، تزریق آن می تواند باعث سردردهای موقتی شود، که آن هم سریعا از بین می رود.

در تزریق بوتاکس پیشانی با مراجعه به افراد غیر متخصص و آشنا نبودن وی با این روش باعث افتادگی ابرو ها می شود ؛به دلیل اینکه تمام تزریق را فقط نمی توان در محل پیشانی انجام داد و باید در نقاط مناسب تزریق شود تا موجب افتادگی و سنگینی محل نشود. توصیه اکید بر این است که تزریق بوتاکس را در کلینیک های زیبایی پوست و موی معتبر انجام دهید. بهترین دکتر برای تزریق بوتاکس در رشت، کلینیک زیبایی دکتر امانی در رشت است.

*از آن جایی که بوتاکس یکی از روش های درمانی است که بدون جراحی و جراحت انجام می شود، نیازی به زمان ترمیم ندارد و میزان نارضایتی از این روش درمانی بسیار کم است، بنابراین توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید شده است.

به هیچ وجه نگران عوارض آن نباشید، من با رعایت نکاتی که در بالا به آن اشاره کردم و خودم به شخص آن را انجام دادم، مشکلی برای من پیش نیامد و نتیجه خوبی را به همراه داشت.

قیمت و هزینه بوتاکس در رشت

باید بدانید که هزینه بوتاکس به موارد بسیاری بستگی دارد که در ذیل درباره آن به بحث می پردازم:

 • ناحیه تحت درمان:در صورتی که بیشتر از یک ناحیه نیاز به درمان داشته باشد؛ مسلما هزینه بوتاکس بالا می رود، اما برای یک ناحیه هزینه کم تر است.
 • تجربه حرفه ای:اگر شخص متخصص پوست و مو مجوز انجام تزریق بوتاکس داشته باشد ،هزینه بیشتر می شود و اگر این عمل توسط متخصص زیبایی انجام شود، هزینه ها کمتر می شود.
 • میزان چین و چروک ها و ماهیت فرد:اگر چین و چروک ها و خطوط روی پوست فرد بسیار زیاد باشد هزینه این عمل بالا می رود زیرا باید از مواد زیادی برای رفع این چروک ها استفاده کرد، ولی برای خطوط و چروک های جزئی این هزینه کم می شود.
 • برند مواد مورد استفاده:نوع برندها و قیمت آن ها متفاوت است.
 • موقعیت جغرافیایی کلینیک:از آن جایی که بعضی از کلینیک ها دارای موقعیت های مکانی بهتری هستند، هزینه بیشتری بابت این کار دریافت می کنند.

برای اطلاعات بیشتر از تزریق بوتاکس در رشت می توانید با مشاوران کلینیک تماس بگیرید و راهنمایی بیشتری درباره قیمت تزریق بوتاکس داشته باشید و همین طور برای اطلاعاتی درست و مطمئن از تعرفه های قیمت بوتاکس پیشانی و هزینه بوتاکس صورت با مشاور کلینیک تماس بگیرید.

 

 

 

سوالات متداول درباره تزریق بوتاکس

برای تزریق بوتاکس در رشت خودم و افرادی که به کلینیک مراجعه کردند ، سوالاتی داشتیم؛ که برای داشتن اطلاعات ، برای شما هم به اشتراک گذاشتم.

از چه سنی مجاز به انجام بوتاکس هستیم؟ انجام تزریق را زمانی می توانیم انجام دهیم که خطوط و چین و چروک روی پوست ایجاد شود.

2- برای جوان شدن پوست فقط تزریق بوتاکس میتواند مناسب باشد؟ خیر روش های دیگری نیز وجود دارد مانند تزریق چربی،تزریق ژل ،ترماژ، لیزر فرکسل و… .

3- آیا بوتاکس کف پا برای درمان تعریق زیاد عوارضی دارد؟ اگر پزشک متبحر باشد و همچنین برند آن مناسب باشد عوارضی ندارد.

4- آیا بوتاکس باعث شل شدن پوست می شود؟ خیر. اما اگر دچار شل شدن پوست شد میتوان از عمل لیفت و سفت کردن پوست استفاده کرد.

5-در چه فاصله ای از مدت زمانی می توانیم از تزریق بوتاکس استفاده کنیم؟باید از پزشک خود سوال کنید؛توجه به این که اگر فاصله تزریق بوتاکس کم باشد امکان دارد، بدن شما به این مواد عادت کند و درمانی حاصل نشود.

تزریق چربی و تزریق ژل باعث جوان سازی صورت و استفاده های دیگری را به همراه دارد.با تزریق چربی به کمک چربی بدن خودتان استفاده می شود ولی تزریق ژل این طور نیست.

بیشتر بدانید تزریق چربی، تزریق ژل .

6-آیا تخت تزریق ژل و بوتاکس برای افرادی که کمر درد دارند مناسب است؟

عمل تزریق بوتاکس و ژل در زمان زیادی انجام نمی شود و موجب ناراحتی زیادی برای افرادی که کمر درد دارند نمی شود و راحت خواهند بود.

7-آیا می توانیم با نداشتن مدرک و سابقه کار با دیدن آموزش تزریق بوتاکس، تزریق بوتاکس خوبی داشته باشیم؟

خیر برای نتیجه خوب و نداشتن عوارض بعد از تزریق باید به دکتر متخصص زیبایی مراجعه کنید و با دیدن آموزش و نداشتن سابقه کار و آگاهی نمی توانید تزریق خوبی داشته باشید.

8-آیا می توانیم در تزریق بوتاکس، حالت بوتاکس چشم گربه ای داشته باشیم؟

بله . با مراجعه به متخصص و تشخیص دکتر به نسبت حالت چهره شما می توانید از بوتاکس چشم گربه ای استفاده کنید.

 

نتیجه گیری

با توجه به مطالب گفته شد تجربه خودم را برای روش تزریق بوتاکس برای زیبایی و جوان سازی پوست که روشی ایمن، بدون عارضه، بدون جراحت و روشی بسیار عالی است؛ توضیح دادم.

توصیه می شود برای انجام تزریق بوتاکس در رشت به پزشک متخصص زیبایی پوست و متبحر مراجعه کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

برای ارتباط با ما خوشحال می شوم نظرات شما را بدانم.

 

بهترین کلینیک تزریق بوتاکس در رشت آدرس : گلسار، خیابان ۱۲۲ ، ساختمان فرهام ،طبقه اول ، کلینیک زیبایی دکتر امانی

 

 

زاویه سازی صورت در رشت | تزریق ژل در رشت | تزریق چربی در رشت | لیزر موهای زائد در رشت | انجام پی آر پی در رشت | جراحی بوکال در رشت | لیپوساکشن غبغب در رشت | لیفت صورت با نخ در رشت | لیفت بینی در رشت | مزوتراپی در رشت | هایفوتراپی در رشت

‫8 نظرها

  1. سلام و ممنون از شما.
   بله بوتاکس زیر بغل بسیار موثر واقع شده و حدودا تا 6 ماه ماندگاری دارد.

  1. سلام بر شما.
   برای دریافت پاسخ این سوال و اطلاع از برندهای مورد استفاده برای بوتاکس با مشاوران ما با شماره 01333733126 تماس بگیرید.

 1. سلام من از خدمات تزریق بوتاکس این کلینیک استفاده کردم و واقعا از کیفیت کار شما راضی ام.
  مراجعه به کلینیک زیبایی دکتر امانی رو به همشریای رشتی توصیه می کنم.

  1. سلام ممنون از محبت شما. خوشحالیم که از خدمات کلینیک زیبایی دکتر امانی راضی بودین.
   موفق باشید

 2. سلام بر شما
  ببخشید تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک صورت از چه سنی توصیه می شه؟

  1. سلام و عرض ادب
   اصولا بهترین سن برای تزریق بوتاکس از 35 سال به بالا است مگر در شرایطی که پس از معاینه پزشک متخصص تشخیص دهد که لازم است در سن کمتر نیز این تزریق انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonمشاوره و دریافت نوبت