آشنایی با لیفت بینی با چسب

همه چیز درباره آشنایی با چسب لیفت بینی

بینی یکی از اجزای اصلی چهره است و زیبایی و خوش فرم بودن آن تاثیر فراوانی بر زیبایی چهره دارد. از طرف دیگر داشتن چهره زیبا آرزوی هر انسانی است و باعث افزایش اعتماد به نفس او می شود. یکی از روش هایی که از گذشته برای زیبایی و فرم دادن به بینی وجود داشته، انجام عمل جراحی بینی بوده است. اغلب افراد به دلیل ترس از عمل جراحی و بیهوشی علاقه چندانی به انجام این روش نداشته اند.

با پیشرفت علم روش های دیگری نیز ابداع شد که در ادامه به بررسی و معرفی آن ها می پردازیم. یکی از روش های پرطرفدار و بدون نیاز به هیچگونه جراحی که امروزه انجام می شود، استفاده از چسب لیفت بینی است. برای آشنایی با این روش تا پایان همراه ما باشید.

 

لیفت بینی چیست؟

به طور کلی به روشی برای بالا کشیدن و جلو کشیدن پوست ناحیه قوز بینی، لیفت بینی و کوچک کردن بینی گفته می شود. امروزه لیفت بینی از جمله روش هایی است که جذابیت خاصی به چهره افراد می بخشد.

حال نکته ای که وجود دارد این است که:

چه روش هایی غیر از جراحی برای انجام لیفت بینی وجود دارد؟

 

روش های غیر جراحی برای انجام لیفت بینی

 

1.لیفت بینی با نخ

در روش لیفت بینی با نخ، تعدادی نخ مخصوص و قابل جذب را از زیر بینی در زیر پوست جای گذاری می کنند. در این روش ساختار طبیعی بینی حفظ می شود. هیچ گونه برش و شکستن استخوان اتفاق نمی افتد. به عبارت دیگر بینی هیچ آسیبی مانند عمل جراحی نمی بیند. نخ های لیفت بینی چند دقیقه بعد از بی حسی در محل مخصوص قرار داده می شوند. به این ترتیب با بالا کشیدن بینی و جلو کشیدن ناحیه قوز بینی باعث خوش فرم شدن و ظاهر جذاب بینی خواهند شد.

مزایای لیفت بینی با نخ

از مزایای این روش این است که ظاهر فرد پس از انجام لیفت بینی با نخ، نسبت به قبل جوان تر به نظر می رسد. همچنین نسبت به عمل جراحی مشکلات کمتری دارد و نیاز به رعایت مراقبت های خاص مانند عمل جراحی نیست.

لیفت بینی با نخ

 

2. لیفت بینی با استفاده از چسب لیفت بینی

چسب لیفت بینی، چسبی نامرئی است ؛ یکی از سریع ترین و آسان ترین روش ها برای فرم دهی به بینی ، لیفت بینی و کوچک کردن بینی با چسب، از چسب های لیفت بینی استفاده می شود . این روش این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است و حتی چسب لیفت بینی را می توان در قسمت های دیگر صورت هم استفاده کرد.

اثر گذاری این چسب ها بدین صورت است که باعث می شوند با چسباندن و قرار دادن آن ها روی بینی، به طور موقت بینی را بالا نگه دارد و در صورتی که به طور طولانی مدت مورد استفاده قرار گیرند، می تواند فرم و ظاهر زیبایی به بینی فرد ببخشد

 

طرز استفاده از چسب لیفت بینی بی رنگ

 

ویژگی های چسب لیفت بینی

 • چسب لیفت بینی معمولا بدون رنگ است و می توان روی آن ها از لوازم آرایشی نیز استفاده کرد، تا پوشش بهتری را بدهد و بینی به زیبایی دیده شود.
 • این چسب ها روی بینی اصلا دیده نمی شوند و به همین دلیل ظاهر بدی ندارند. به عبارت دیگر زمانی که آن ها را روی بینی خود می چسبانید، بینی را به سمت بالا می کشند. ولی کسی متوجه نمی شوند که روی بینی چسب وجود دارد.
 • چسب لیفت با چسب های بعد از عمل جراحی بینی کاملا متفاوت است و فقط مخصوص لیفت بینی است.
 • در صورتی که صورت دچار تعریق شود این چسب ها کنده نمی شوند. در برابر عرق کردن نیز مقاوم هستند و خاصیت چسبندگی خود را حفظ می کنند.
 • چسب لیفت بینی بدون آلرژیست و بیشتر افراد می توانند از آن استفاده کنند.
 • برای از بین بردن چین و چروکی از صورت هم استفاده می شود.
 • و …

چه مدتی می توان از چسب لیفت بینی استفاده کرد؟

معمولا رول های چسب لیفت بینی قابل استفاده برای 4 تا 6 ماه هستند. به این صورت که باید روزی یکبار چسب بینی تعویض شود زیرا مدت زمان دوام این چسب ها روی بینی حدود 8 ساعت است. چسب های لیفت بینی اگر به مدت چند ماه و به صورت مداوم مورد استفاده قرار بگیرد می تواند تا 40 درصد در بهبود شکل و فرم بینی و کوچک نشان دادن آن اثرگذار باشد و ماندگاری آن نیز حفظ می شود.

 

میزان ماندگاری و اثرگذاری چسب لیفت بینی چقدر است؟

لازم به ذکر است در صورتی که حدود 5 الی 6 ماه به طور مداوم از چسب لیفت بینی استفاده شود می تواند اثر مورد نظر را به دنبال داشته باشد. البته اثر این چسب ها روی بینی های گوشتی به مراتب بیشتر از بینی های استخوانی است.

از تاثیرات چسب نواری لیفت بینی  بدین صورت است که در مدت زمانی که از چسب لیفت بینی استفاده می شود حجم بینی کاهش پیدا می کند و فرم آن بهبود می یابد ولی در ساختمان درونی بینی هیچ گونه تغییری ایجاد نمی شود.

 

لیفت چسب شقیقه

استفاده های دیگری که از چسب لیفت بینی می شود شامل:

برای رفع افتادگی پوست می توان با استفاده از چسب لیفت بینی برای لیفت شقیقه کنار رویش مو بزنید تا پوست صورت شما کشیده تر شود و  افتادگی زیر چشم هم تا حدودی کم تر دیده شود، البته به طوری چسب را بزنید که زیر مو های سرتان قرار گیرد تا چسب دیده نشود؛ برای رفع چین چروک در ناحیه صورت و گردن هم استفاده می شود تا جوان تر دیده شود و زاویه سازی بهتری در قسمت فک هم انجام می شود.

میزان اثرگذاری چسب لیفت بینی

 

استفاده از چسب لیفت بینی برای بینی گوشتی و استخوانی

بینی گوشتی

استفاده از چسب لیفت بینی یکی از راه های آسان و سریع برای زیباتر نشان دادن و فرم دهی به بینی های گوشتی است. با زدن چسب به زیر بینی و به کمک آن به بالا نگهداشته می شود و بینی را کوچکتر نشان می دهد. البته باید توجه کرد برای داشتن بینی کوچکتر از راه های لیفت بینی با نخ استفاده کرد تا برای مدتی خوش فرم و کوچکتر دیده شود.

لیفت چسب دماغ
بینی استخوانی

چسب بینی استخوانی بدون عمل

برای بینی های استخوانی استفاده از چسب لیفت بینی زیاد تاثیری ندارد؛ افرادی که بینی افتاده ای دارند یا برجستگی روی بینی آن ها کمتر است ، می توان با چسب لیفت بینی آن را رفع کرد، اما اگر برجستگی روی بینی استخوانی زیاد و دارای قوز باشد ، چسب لیفت بینی تاثیری بسزایی ندارد و برای رفع آن باید از روش های دیگر لیفت بینی استفاده کرد؛ مثلا با استفاده از روش لیفت بینی با تزریق ژل با مراجعه به متخصصان کلینیک های زیبایی ، می توان استفاده کرد و آن را رفع کرد.

مزایای استفاده از چسب لیفت بینی

استفاده از چسب های لیفت مزایای فراوانی دارد که از مهمترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشکلات، خطرات و عوارض بعد از عمل های جراحی را به دنبال ندارد؛
 • در بافت و مخاط های بینی و ساختمان درونی بینی تغییری ایجاد نمی کند؛
 • نیاز به یکسال مراقبت مانند عمل جراحی بینی ندارد؛
 • استفاده از آن بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی است؛
 • به صورت کاملا گیاهی ساخته شده و در نتیجه عوارضی برای فرد ایجاد نمی کند؛
 • برای فم دادن به بینی های گوشتی گزینه بسیار مناسبی است؛
 • به دلیل طبیعی بودن، کاملا ضد حساسیت و خارش است؛
 • بدون محدودیت سنی است،
 • جوش های سر سیاه بینی را رفع می کند و از به وجود آن ها نیز جلوگیری می کند؛
 • و…

عوارض استفاده از چسب لیفت بینی

از عوارض چسب لیفت بینی بی رنگ وجود حساسیت و قرمز شدن پوست بینی تنها عوارضی است که دچار می شود، که آن هم به دلیل نامرغوب بودن چسب و طولانی ماندن چسب روی بینی شماست که باعث حساس شدن پوست شما می شود.

طرز استفاده از چسب لیفت بینی به چه صورت است؟

نحوه استفاده از چسب لیفت بینی(فیلر بینی) به این صورت است که ابتدا باید صورت را به طور کامل با آب و صابون شستشو دهید تا هیچ گونه چربی روی پوست باقی نماند و پس از شستن باید صورت را کاملا خشک کرده و حدود 6 الی 7 سانتی متر از آن را برش دهید.

سپس وسط این چسب شفاف را در قسمت زیر نوک بینی قرار داده و با فشار بینی خود را به سمت بالا بکشید و از هر دو سمت چسب را به وسیله ماساژ روی دو طرف بینی خود محکم کنید. توجه داشته باشید که بیش از حد آن را نکشید که موجب چروک شدن چسب روی بینی تان نشود تا وجه بدی را نگذارد.

آموزش زدن چسب لیفت بینی بدون عمل

 

لیفت بینی با نخ بهتر است یا استفاده از چسب؟

لیفت بینی با نخ یا استفاده از چسب لیفت بینی هر دو جزو روش های آسان و بی خطر برای فرم دهی و اصلاح فرم بینی هستند. هر کدام بر حسب نیاز افراد طرفدارن خاصی را به خود اختصاص داده اند. به طور کلی برای مقایسه این دو روش می توان گفت:

 • لیفت بینی با نخ :

  استفاده از لیفت بینی با نخ برای افرادی مناسب است که فرم بینی آن ها نیاز به اصلاح بیشتری دارد و به دنبال روشی با اثرگذاری بالا و سریع و ماندگاری بیشتر هستند. همچنین بیشتر برای افرادی مناسب است که بینی های استخوانی دارند و شکل و فرم بینی آن ها به راحتی با چسب لیفت اصلاح نمی شود.

 • چسب لیفت بینی:

  استفاده از چسب لیفت نیز برای افرادی مناسب است که بینی آن ها نیاز به تغییرات چندانی ندارد و با اندکی تغییر به فرم مورد نظر خود دست پیدا می کنند. مدت زمان اثرگذاری این روش در مقایسه با لیفت بینی با نخ بیشتر است. به عبارتی زمان طولانی تری را می طلبد. این روش برای افرادی با فرم بینی گوشتی بسیار مناسب است و نیاز به مراجعه به پزشک هم ندارد.

معرفی بهترین برند های چسب لیفت بینی

برای فرم دهی لیفت بینی با استفاده از چسب لیفت بینی می توانید از فروشگاه های لوازم آرایشی بهداشتی و داروخانه ها خریداری کنید. از برند های خوب و مناسب چسب لیفت بینی مثل چسب پی تیپ، پرایم ترنس، تری ام، تری دی استرانگ ، ترانسپور و تی جی مد و مارتاتیپ و … استفاده می شود.

چسب لیفت بینی (دماغ)

سوالات متداول

آیا چسب لیفت بینی می توان به طور دائم استفاده کرد؟

خیر چسب لیفت بینی را فقط می توانیم تا محدوده ای استفاده کرد.

چسب لیفت بینی تا چه مدت دوام دارد؟

مدت تاثیر آن روی پوست فقط تا 8 ساعت می باشد.

آیا با شستن صورت چسب خراب می شود و روی صورت دیده می شود؟

با استفاده از چسب های مرغوب چسبندگی را دارد.

آیا همه ی افراد می توانند استفاده کنند؟

بله. محدوده سنی هم ندارد و خانم و آقا می توانند استفاده کنند.

آیا چسب لیفت بینی تاثیری هم دارد؟

برای بینی های گوشتی به مراتب بیشتر از بینی های استخوانی استفاده می شود.

چگونه چسب لیفت بینی را مخفی کنیم؟

با انجام نحوه زدن چسب لیفت بینی به درستی و با ارایش کمی روی بینی می توان آن را مخفی کرد.

آیا با استفاده از چسب ، لیفت بینی را کوچک تر نشان می دهد؟

بله با وجود داشتن چسب لیفت بینی برای بینی گوشتی ، بینی را کوچکتر نشان می دهد. با زدن چسب به صورت فشار که بینی شما را جمع تر کند بله کوچک تر دیده می شود.

هزینه چسب لیفت بینی چه قدر است؟

حدودا قیمت چسب لیفت بینی 20 تا 30 هزارتومان می باشد.

 

 

نتیجه گیری

در این مقاله روش نوین و غیر جراحی برای زیبایی بینی به شما معرفی شد. همچنین با اثرات و ویژگی های هر کدام نیز آشنا شدید. اکنون شما می توانید بر حسب نیاز خود و نوع بینی، یکی از روش های لیفت بینی با نخ یا استفاده از چسب لیفت بینی را انتخاب کرده و به فرم دلخواه خود برای بینی دست پیدا کنید.

همچنین می توانید برای دریافت مشاوره رایگان از دکتر شهروز امانی با شماره 01332733126  تماس حاصل نمایید و با کلینیک زیبایی دکتر امانی در ارتباط باشید.

4.5/5 - (32 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن
مشاوره و دریافت نوبت