همه چیز درباره گن های بعد از جراحی زیبایی صورت

همه چیز درباره گن های بعد از جراحی زیبایی صورت

توجه به زیبایی ظاهری از جمله موضوعاتی بوده که از گذشته تا کنون به آن توجه ویژه ای شده. زیبایی همیشه برای افراد اهمیت داشته است. داشتن چهره زیبا و متناسب در بالا رفتن اعتماد به نفس ضروری است. این زیبایی برای تمامی اندام های بدن دارای اهمیت است ولی برای صورت اهمیتی دو چندان دارد. عمل های زیادی برای زیبایی صورت انجام می شود. این عمل ها می توانند فرم و حالت آن را به بهترین شکل تغییر دهد. موضوعی که برای این عمل های جراحی اهمیت دارد، بعد از انتخاب یک پزشک متخصص و با تجربه، مراقبت های بعد از عمل بوکال صورت است. رعایت این موارد می تواند نتیجه مطلوب و مورد نظر فرد را به دنبال داشته باشد. موضوعی که در این مقاله به آن می پردازیم و از ضروریات بعد از عمل جراحی است استفاده از گن های بعد از جراحی زیبایی است.

اگر شما نیز متقاضی انجام عمل های مربوط به جراحی زیبایی صورت هستید باید توجه داشته باشید که مهم ترین نکته بعد از انجام جراحی استفاده از گن های بعد از جراحی زیبایی بر اساس توصیه و مدت زمان گفته شده توسط پزشک است. برای آشنایی با این گن های بعد از عمل جراحی زیبایی و اطلاع از فواید آن ها تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

[highlight color=”pink”]چه جراحی هایی در صورت نیاز به استفاده از گن های بعد از جراحی زیبایی دارند؟[/highlight]

همانطور که گفته شد امروزه جراحی های زیادی برای زیبایی و تناسب فرم صورت انجام می شود. با این عمل ها می توان ایرادات صورت را بر طرف کرد و به چهره دلخواه دست پیدا کرد. برخی از مهم ترین این عمل ها که استفاده از گن های بعد از جراحی زیبایی پس از انجام آن ها ضروری است؛ عبارتند از:

این جراحی برای از بین بردن و برداشتن چربی های اضافی داخل گونه ها به کار می رود. در این روش شکافی در داخل دهان ایجاد می شود و بافت چربی اضافه برداشته می شود. این عمل در افرادی انجام می شود که صورت های تپل و پر حجم و لپ های بزرگ دارند. پس از انجام این عمل چربی های اضافی صورت فرد برداشته می شود. در نتیجه فرد به یک صورت زاویه دار و زیبا خواهد رسید. بعد از این عمل استفاده از گن های بعد از جراحی زیبایی بسیار مهم است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این عمل نیز می توانید به صفحه جراحی بوکال فت در رشت مراجعه کنید.

استفاده از گن بوکال فت :

بعد از انجام عمل جراحی بوکال فت بهتر است از گن بوکال فت استفاده کنید. گن صورت برای عمل بوکال، در ناحیه زیر چانه و بالای سر قرار می گیرد. برای مدت 2 تا 3 هفته به طور مداوم، بهتر است برای داشتن سرعت بیشتر در بهبود جراحی بوکال از گن بوکال استفاده کنید.

با زدن گن بوکال از وجود داشتن سرگیجه ناشی از بعد جراحی و کاهش فشار خون پیش گیری می شود. می توانید بعد از عمل برای خرید گن مناسب از پزشک خود سوال بپرسید تا مناسب ترین گن بوکال را خریداری کنید.

 

برخی از افراد برجستگی ها و چربی هایی در ناحیه چانه و گردن دارند. این چربی ها باعث از بین رفتن فرم طبیعی و نداشتن زاویه مناسب در صورت و فک می شود. در این مشکل چربی هایی در زیر پوست انباشته می شود. این چربی با انجام ورزش از بین نمی رود و تنها درمان آن جراحی است. برای مدت زمان استفاده از طریقه بستن گن غبغب بهتر است از پزشک متخصص خود سوال کنید تا بهترین نتیجه را داشت.

روش از بین بردن این برجستگی ها انجام عملی است که به آن لیپوساکشن غبغب گفته می شود. در این حالت به وسیله دستگاهی چربی های اضافی ناحیه گردن خارج می شود. پس از انجام این عمل نیز استفاده از گن های بعد از جراحی زیبایی ضروری است. برای اطلاع کامل از روش انجام این عمل می توانید به صفحه لیپوساکشن غبغب در رشت مراجعه کنید و توضیحات تکمیلی را مطالعه کنید.

استفاده از گن بوکال و غبغب
استفاده از گن لیپوساکشن غبغب:

همان طور که در بالا هم گفته شد بهتر است بعد از انجام عمل لیپوساکشن غبغب از گن لیپوساکشن استفاده کنید. گن غبغب از دو قسمتی تشکیل شده که باهم عمود شده اند؛ قسمتی که از زیر چانه به قسمت بالای سر، بسته و قسمت دیگر از قسمت چانه به پشت گردن بسته شده است، برای فیکس و محکم بودن ناحیه غبغب به این شکل طراحی شده است.

با زدن گن غبغب امکان فشار در ناحیه جراحی غبغب را خواهید داشت ولی باید تحمل کنید و به مدت چند هفته به طور مداوم از آن استفاده کنید تا بهبودی کامل را داشته باشید، از این نظر که با وجود زدن گن از کاهش تورم پیشگیری کرده و باعث خون رسانی منظم و بیشتری به پوستتان شده اید و از جمع شدن پوست هم جلوگیری می شود.

بیشتر افراد این سوال را دارند که آیا برای رفتن به حمام هم باید گن را داشته باشند یا خیر. فقط باید توجه کنید که بعد از استحمام آن را بزنید در هنگام استحمام لازم نیست و مشکلی برای شما پیش نمی آید. سعی کنید در روز های اول حتی در هنگام خواب هم از گن استفاده کنید تا باعث فشار به پوسستان نشود و به راحتی بخوابید. توجه داشته باشید که با وجود تعریق و کثیف بودن گن از آن استفاده نشود و حتما آن را تمیز کرده بعد از تمیز بودن دوباره از آن استفاده کنید.

یکی دیگر از عمل های زیبایی چهره، عملی است که در آن زاویه های صورت فرد اصلاح می شود و به عبارتی صورت زاویه دار می شود. عمل زاویه سازی صورت که به آن مادلینگ چهره نیز گفته می شود با استفاده از تزریق ژل یا تزریق چربی به نواحی خاصی از فک و چانه انجام می شود. در این عمل نیز بعد از تزریق و اتمام زاویه سازی، باید از گن های بعد از جراحی زیبایی استفاده شود تا فرم دلخواه صورت تثبیت شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این روش نیز به صفحه زاویه سازی صورت در رشت مراجعه نمایید.

استفاده از گن زاویه سازی صورت:

استفاده از گن بسیار در روند و سرعت بهبودی تاثیر دارد و بهتر است بعد از انجام زاویه سازی صورت با توصیه پزشک معالج، از گن مناسب صورت استفاده کنید.

نکته مهمی که باید دانست بهتر است در زدن گن بعد از جراحی صورت توجه هم داشته باشید که به همان مدتی که پزشک معالج به شما توصیه کرده از گن استفاده کنید تا باعث خون مردگی و عملکرد کار مویرگ ها نباشید.

 

ویژگی ها یک گن خوب

با وجود استفاده از گن بعد از عمل های جراحی صورت بهتر است بدانید که چه ویژگی هایی دارد. استفاده از گن هایی که خاصیت ضد باکتری در ایجاد رشد و نمو میکروب را داشته باشد. ضد باکتری در جلوگیری از ایجاد تعریق را داشته باشد. قابلیت رسیدن اکسیژن به پوست را داشته باشد، تا از وجود خشکی پوست هم جلوگیری کند. استفاده از پارچه ای با دوام بالا باشد تا در هنگام استفاده برای شما کشش خوبی را همراه داشته باشد. باید دانست با استفاده از گن  وجود ورم بعد از عمل بوکال فت را کاهش می دهد.

[highlight color=”pink”]فواید استفاده از گن های بعد از جراحی زیبایی[/highlight]

فواید گن های بعد از جراحی زیبایی

 

استفاده از گن های بعد از جراحی زیبایی امری لازم و ضروری است. این گن ها می تواند کمک بسیار زیادی به سرعت روند بهبودی و تکمیل فرآیند درمان داشته باشد. برخی از مهم ترین فواید استفاده از گن های بعد از جراحی زیبایی عبارتند از:

1. مهار و کنترل تورم های احتمالی بعد از عمل

استفاده از این گن ها به بافت ها کمک می کند تا به اندازه لازم و کافی فشرده سازی شوند. از بروز و تجمع مایع های اضافی میان بافتی که پس از انجام هر عمل ممکن است درون بافت ایجاد شود جلوگیری کند. این مایع پس از جمع شدن درون بافت تورم را ایجاد می کند. به کارگیری گن های بعد از جراحی زیبایی باعث فشرده سازی بافت ها و جلوگیری از تجمع مایع اضافی در بافت می شود.

2. جلوگیری از ایجاد چروک و بهبود کانتور

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است بعد از جراحی زیبایی فرد را مورد تهدید قرار دهد ایجاد چین و چروک بر روی پوست است. استفاده از گن های بعد از جراحی زیبایی این مشکل را برطرف می کند. به این صورت که با کمک این گن ها، بافت ها در طول مدت بهبودی پس از عمل چسبندگی خود را با لایه های زیرین خود حفظ می کنند. در نتیجه از ایجاد چین و چروک پس از اتمام دوره نقاهت به طور کامل جلوگیری می شود. همچنین زیبایی ظاهر فرد حفظ می شود.

3. کمک به بهبود زخم های بعد از عمل

ایجاد فشار بر روی محل زخم از مهم ترین عواملی است که می تواند در بهبود زخم موثر باشد. استفاده از گن های بعد از جراحی زیبایی این امکان را فراهم می کند که محل انجام عمل یا همان زخم ها تا حد ممکن تخت فشار قرار بگیرند. این فشار نه تنها باعث بهبود سریعتر زخم می شود. بلکه با فشاری که به سطح وارد می کند محل زخم را صاف می کند. همچنین از ایجاد اسکار در آن ناحیه و از وجود پستی و بلندی روی صورت هم جلوگیری می کند.

4. محافظت از پانسمان های محل جراحی

یکی دیگر از فواید گن های بعد از جراحی زیبایی محافظت از پانسمان ها و گازهای استریل موجود در محل جراحی است. این گن ها کمک می کنند تا پانسمان ها به خوبی در محل زخم قرار بگیرند و جا به جا نشوند. این موضوع نیز در تسریع بهبود زخم ها بسیار موثر است. با وجود آن از عفونت هم جلوگیری می شود.

5. موثر در افزایش خون رسانی به محل زخم

این گن ها به دلیل فشاری که در محل جراحی و زخم ایجاد می کنند باعث می شوند که خون رسانی به این قسمت ها با سرعت و فشار بیشتری انجام شود. افزایش خون رسانی باعث تسریع در روند بهبودی و ترمیم زخم ها می شود.

 

[highlight color=”pink”]روش صحیح استفاده از گن های بعد از جراحی زیبایی[/highlight]

موضوع مهمی که در استفاده از گن های بعد از جراحی زیبایی باید مورد توجه قرار بگیرد نحوه درست استفاده از این گن ها است. همان طور که می دانید استفاده نادرست از هر چیزی می تواند اثر معکوس به دنبال داشته باشد. در رابطه با گن های بعد از جراحی زیبایی نیز همین موضوع وجود دارد. این گن ها باید به شیوه صحیح بسته شوند تا بتوانند به تکمیل روند درمان فرد کمک کنند. اگر هنگام استفاده خیلی شل یا خیلی سفت بسته شوند اثر خوبی برای فرد نخواهند داشت.

روش صحیح استفاده از گن های بعد از جراحی زیبایی

همچنین اگر این گن ها در زمان گفته شده و تا بهبود کامل فرد بسته نشوند و از آن ها به طور درست و مرتب استفاده نشود اثر بخشی لازم را نخواهند داشت. لذا باید دقیقا و تا زمان گفته شده توسط پزشک متخصص از این گن ها استفاده شود.

استفاده از گن بعد از جراحی زیبایی با وجود استحکام و سفتی که همراه دارد، نگران نباشید مشکلی برای شما رخ نمی دهد، می توانید به راحتی کارهای روزمره خود را انجام دهید. با زدن گن های زیبایی صورت مانند گن لیپوساکشن، گن زاویه سازی صورت و گن بوکال فت در رسیدن اکسیژن به خون و استحکام سازی پوست را سریع تر انجام می دهد.

 

نتیجه گیری

افراد این روزها برای دستیابی به زیبایی به سمت گن های بعد از عمل جراحی زیبایی روی آورده اند. رعایت عوامل زیادی برای دستیابی به نتیجه مطلوب پس از عمل های زیبایی دارای اهمیت است. ما در این مقاله به مهم ترین گن صورت برای بعد از عمل جراحی زیبایی پرداختیم.

باید دانست با استفاده از گن، ورم بعد از عمل بوکال فت و  ورم عمل بوکال صورت را کاهش می دهد.

در کنار اینکه داشتن تخصص برای پزشک معالج بسیار اهمیت دارد. مراقبت های پس از عمل نیز در دوران نقاهت ضروری است. استفاده از گن های بعد از جراحی زیبایی یکی از مهم ترین مراقبت های پس از عمل های جراحی زیبایی است. که تاثیر بسیار زیادی در تسریع روند بهبودی و دستیابی به فرم و شکل دلخواه و مورد نظر فرد دارد. اگر شما نیز قصد دارید عمل زیبایی انجام دهید استفاده از این گن ها را طبق توصیه پزشک معالج خود فراموش نکنید و آن را بسیار جدی بگیرید.

4.9/5 - (8 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن
مشاوره و دریافت نوبت