اصلاح صورت بعد از بوتاکس

بایدها و نباید های اصلاح صورت بعد از بوتاکس

بوتاکس روشی کاربردی و ارزان است که در کمترین زمان ممکن، چین و چروک ها و افتادگی های صورت را از بین می برد. با این حال بسیاری از خانم ها پس از انجام این کار، دغدغه اصلاح صورت و ابرو های خود را دارند. اصلاح صورت بعد از بوتاکس قوانین و نکات مخصوص به خود را دارد که باید رعایت کنید تا آسیبی به ناحیه تزریق شده وارد نشود. در این مقاله ابتدا نحوه اصلاح صورت بعد از بوتاکس را بیان می کنیم. همچنین نکات مهمی که بعد از تزریق بوتاکس و اصلاح باید رعایت کنید را بررسی خواهیم کرد. سپس باید ها و نباید های اصلاح صورت را بررسی کرده و بهترین زمان برای اصلاح صورت و اصلاح ابرو بعد از بوتاکس را ذکر می کنیم. همچنین نکات مربوط به برداشتن ابرو بعد از بوتاکس را بررسی می کنیم.

نحوه اصلاح صورت بعد از بوتاکس چگونه است؟

اصلاح صورت بعد از بوتاکس به مراقبت ‌های خاصی نیاز دارد. با استفاده از روش های مختلفی می توانید پس از بوتاکس صورت خود را اصلاح کنید. در ادامه مطلب این روش ها و نکات مهم آن ها را بیان می کنیم

  • اصلاح صورت با وکس بعد از تزریق بوتاکس: وکسینگ یکی از روش ‌های معمول برای اصلاح صورت است.. اما باید توجه داشت که وکس صورت ممکن است باعث تحریک پوست و آسیب‌ های سطحی مانند کبودی، قرمزی و جوش شود. به همین دلیل، استفاده از وکس بعد از بوتاکس جهت رفع موهای زائد توصیه نمی ‌شود.
  • لیزر: در روز های اول بعد از تزریق بوتاکس، صورت به دما و فشار حساس می‌ شود. به همین علت توصیه می کنیم که انجام لیزر برای رفع موهای زائد را تا دو هفته بعد از تزریق بوتاکس به تعویق بیندازید.
  • استفاده از تیغ و ژیلت: بعد از گذشت 24 ساعت از تزریق بوتاکس، می ‌توانید مو های صورت خود را به کمک تیغ و ژیلت شیو نمایید. با این حال باید با آرامش عمل کرده و هیچ‌ گونه فشاری بر روی پوست خود وارد نکنید. هم‌چنین برای شستشوی صورت از آب ولرم استفاده کنید.

 

 

نکاتی که در اصلاح صورت بعد از تزریق بوتاکس باید توجه کنید:

  1. حداقل یک هفته باید گذشته باشد تا بوتاکس تاثیر خود را به صورت کامل نشان دهد.
  2. کشیدن موهای ابرو بعد از تزریق بوتاکس ممکن است باعث جابجایی ماده‌ بوتاکس به مناطق دیگر شود و بر نتیجه نهایی تزریق تاثیر منفی بگذارد.

باید ها و نباید های هر روش اصلاح صورت بعد از بوتاکس

هر کدام از روش های اصلاح صورت باید ها و نباید های مخصوص به خود را دارند. به عنوان مثال استفاده از وکس برای اصلاح صورت بعد از بوتاکس می ‌تواند به راحتی مو های زائد را از ریشه کنده و پوست را تمیز و روشن تر کند. ولی انجام این روش بعد از تزریق بوتاکس ممکن است باعث تحریک پوست و آسیب‌ های سطحی مانند کبودی، قرمزی و جوش شود.

استفاده از لیزر برای اصلاح موهای زائد بعد از تزریق بوتاکس نیز به طور موثر و دائمی مو های زائد را از بین می برد. ولی قبل از استفاده از لیزر برای اصلاح صورت بعد از بوتاکس، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که این روش برای شما مناسب است و هیچ عوارض جانبی ندارد.

استفاده از تیغ و ژیلت برای اصلاح صورت بعد از بوتاکس بهترین روش برای اصلاح صورت است. این روش آسیبی به پوست نمی رساند. ولی استفاده از تیغ و ژیلت برای اصلاح صورت بعد از بوتاکس ممکن است باعث تحریک پوست و آسیب ‌های سطحی مانند جوش و خراشیدگی شود.

بند انداختن صورت بعد از تزریق بوتاکس باعث می شود تا مواد بوتاکس در نواحی دیگر صورت منتقل نشده و تاثیر بوتاکس بر چین و چروک ‌ها حفظ شود. اما انجام این روش به طور نادرست می‌ تواند باعث آسیب به پوست و بروز عوارض جانبی شود. به طور کلی توصیه می‌ شود حداقل یک هفته بعد از تزریق بوتاکس صبر کنید و پس از آن به اصلاح ابرو و صورت خود بپردازید. بهتر است قبل از تزریق بوتاکس، موهای صورت خود را اصلاح کنید. اصلاح صورت قبل از بوتاکس باعث می شود تا بدون آسیب موهای زائد صورت خود را از بین ببرید. 24 ساعت قبل از تزریق بوتاکس، مو های صورت خود را با استفاده از روش مناسب، اصلاح کنید و سپس تزریق بوتاکس را انجام بدهید.

 

 

بهترین زمان برای اصلاح صورت بعد از تزریق بوتاکس

با توجه به نوع و روش انتخابی اصلاح صورت، بهتر است حداقل 24 ساعت تا 72 ساعت برای اصلاح صورت صبر کنید. همچنین دقت کنید که اصلاح صورت را با ارامش انجام بدهید و از انجام حرکات شدید و سریع روی نواحی بوتاکس شده پرهیز کنید.

 

 

اصلاح ابرو بعد از بوتاکس | برداشتن ابرو بعد از بوتاکس

بعد از تزریق بوتاکس توصیه می‌ شود حداقل 48 تا 72 ساعت صبر کنید تا بوتاکس تاثیر خود را به صورت کامل نشان دهد. این مدت زمان لازم است تا ماده بوتاکس به طور کامل در محل تزریق جذب شود و اثرات آن روی ابرو ها و صورت به طور مطلوب ظاهر شود.

برداشتن ابرو بعد از تزریق بوتاکس به علت احتمال جابجایی ماده بوتاکس به مناطق دیگر و تاثیر منفی بر نتیجه نهایی تزریق توصیه نمی‌ شود. پس از گذشت یک تا دو روز می توانید با موچین استریل شده، به آرامی ابروی خود را اصلاح کنید.

سوالات متداول

  • آیا اصلاح صورت بعد از بوتاکس درد دارد؟

اگر 24 تا 72 ساعت صبر کنید و بعد صورت خود را اصلاح کنید، درد نخواهید داشت.

  • بهترین روش برای اصلاح صورت و ابرو چیست؟

بهترین روش بدون درد و آسیب به پوست و بوتاکس، اصلاح با تیغ مخصوص شیو صورت است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده لیست قیمت بوتاکس در رشت کلیک کنید.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن
مشاوره و دریافت نوبت